Манчестър Юнайтед победи Съндърланд без проблеми с 3:1 в среща от 18-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Олд Трафорд".

„Червените дяволи” имаха териториален превес през цялото време и напълно заслужено откриха резултата в края на първата част, когато Дейли Блинд завърши добра атака след пас на Златан Ибрахимович.

Домакините пропуснаха куп възможности до средата на второто полувреме, като на няколко пъти с добри намеси се отличи вратарят Пикфорд. В 82-ата минута Ибрахимович успокои своите, реализирайки след подаване на Пол Погба.

Малко след това Ибра записа втората си асистенция в срещата, а Хенрих Мхитарян обра овациите с прекрасно изпълнение от въздуха, макар да се намираше в положение на немаркирана засада. В добавеното време Борини вкара почетен гол за гостите.

Шестият в таблицата Манчестър Юнайтед събра 33 точки и изостава само с три пункта от място в Топ 4. Съндърланд остава в зоната на изпадащите с 14 точки.

Момчетата на Жозе Моуриньо очаквано взеха инициативата още от самото начало и Пол Погба отправи плътен диагонален изстрел отдясно, но Пикфорд се намеси прилично и парира.

Последваха доста спокойни минути, в които и гостите поглеждаха в предни позиции, но и двата отбора нямаха ясна идея как да застрашат вратата на своя опонент. Погба хвърли далечен пас за Валенсия, който центрира за Лингард, но защитата на Съндърланд изчисти в корнер.

В средата на първото полувреме Ван Аанхолт стреля много майсторски с левачката от пряк свободен удар, но Де Хеа се намеси. Малко след това Юнайтед отговори с мощна тупалка на Погба, но след получил се рикошет топката срещна дясната греда.

Аничебе получи златна възможност преди изтичането на половин час игра, но не успя да уцели топката добре и излезлият напред Де Хеа блокира опита за добавка на Борини. Последва шут на Погба, но над вратата.

В 39-ата минута „червените дяволи” откриха резултата. Златан Ибрахимович получи в наказателното поле и видя включването на Дейли Блинд, който стреля безпощадно по диагонала!

Към края на първото полувреме Пикфорд блесна с две добри намеси – първо срещу Погба, а след това успя да откаже Хуан Мата при изпълнение на пряк свободен удар.

Манчестърци започнаха второто полувреме много силно и отправиха няколко удара, като пет минути след почивката Пол Погба стреля опасно с глава, но на педя над напречната греда. После и Ибрахимович би мощно, но неточно.

Влезлият като резерва Хенрих Мхитарян отправи хубав удар, но покрай вратата. След това Мата беше блокиран от Денайер, а Пикфорд спаси снаряд на Златан Ибрахимович.

В 82-ата минута Юнайтед най-после стигна до заслужено удвояване на своята преднина. Пол Погба открадна топката, напредна и пусна вляво за оставения сам Златан Ибрахимович, който реализира хладнокръвно.

„Черните котки” продължаваха да се отбраняват и нямах нито сили, нито идеи как могат да се докопат до поне почетно попадение. Четири минути след гола на Ибра се стигна и до попадение на Мхитарян, макар и от положение на засада. Златан центрира към арменеца, който засече от въздуха, като ударът му наподобяваше характерния удар „Скорпион” на Рене Игита.

В първата минута на добавеното време Съндърланд все пак вкара почетен гол чрез Фабио Борини. Нападателят си спря на гърди и разстреля Де Хеа от въздуха.

В последните секунди на двубоя Златан Ибрахимович изпълни пряк свободен удар, но Пикфорд внимаваше и успя да улови.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/O4a-qgBMVF8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Манчестър Юнайтед – Съндърланд 3:1

1:0 Дейли Блинд – 39’

2:0 Златан Ибрахимович – 82’

3:0 Хенрих Мхитарян – 86’

3:1 Фабио Борини – 91'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фил Джоунс, Рохо, Блинд, Валенсия, Ерера (Фелаини – 84’), Карик, Погба, Мата (Марсиал – 74’), Лингард (Мхитарян – 62’), Ибрахимович

Съндърланд: Пикфорд, Коне, Джилободжи, Били Джоунс, Ван Аанхолт, Ларсон (Хазри – 83’), Денайер, Ндонг (Лав – 86’), Борини, Дефоу, Аничебе