Манчестър Юнайтед задълбочи кризата в Уест Бромич, след като постигна успех с 2:1 при гостуването си на "Дъ Хоутърнс".

Лукаку вкара първото попадение за "червените дяволи" в 27-ата минута, но не се зарадва от уважение към домакините за които е играл преди време.

Лингард от своя страна удвои аванса на гостите в 35-ата минута, а почетното попадение за домакините бе дело на Бари в 76-ата минута.

След успеха си отборът на Жозе Моуриньо има 41 точки в актива си и е на 11 точки от лидера Манчестър Сити.

Като цяло срещата започна с опити на домакините да наложат преса над своя противник, но опитите им така и не се получиха особено добре.

През първите минути нямаше никакви опасности пред двете врати и чистите положения практически липсваха.

Юнайтед все па успя първи да стигне до попадение в 27-ата минута.

Рашфорд центрира прекрасно в наказателното поле и Лукаку с глава прониза Фостър и даде аванс на тима си в резултата.

В 34-ата минута домакините имаха добър шанс да стигнат до изравнителен гол.

Ниъм насочи една топка за Рондон към близката греда, но последният се засуети и в крайна сметка бе спрян от отбраната на гостите.

В 35-ата минута Лингард удвои аванса на гостите, след като отправи удар извън наказателното поле.

Топката рикошира в противников играч, но все пак успя да влезе в мрежата.

До почивката нямаше повече попадения.

Десетина минути след подновяването на играта домакините имаха шанс да намалят, но Валенсия се справи брилянтно във фаза защита и попречи на Рондон и МакКлейн да застрашат вратата на Юнайтед.

В 59-ата минута Лингард пропусна да направи резултата класически, но от няколко метра пропиля добър шанс.

Албиън все пак намали в 76-ата минута след като Бари бе точен с удар от близка дистанция след меле в наказателното поле.

Минути след това отново след статично положение настана меле в наказателното поле на Юнайтед и Де Хеа трябваше да се намесва, тъй като в противен случай домакините щяха да изравнят.

В 92-ата минута Лукаку бе близо до втори гол, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

УЕСТ БРОМИЧ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2