Манчестър Юнайтед откри сезона във Висшата лига с домакинска победа - 2:1 над Лестър. Тимът на Жозе Моуриньо не изневери на стила си и с пестелива игра успя да потегли в битката за върха с три точки. Световният шампион Пол Погба даде аванс на “червените дяволи” още в 3-та минута с гол от дузпа, а в 83-та Люк Шоу направи 2:0. “Лисиците” също имаха своите положения, но Давид Де Хеа обезсърчи нападателите на гостите с прекрасните си изяви. Все пак в 92-та минута на двубоя Джейми Варди вкара куриозен гол.

Жозе Моуриньо даде капитанската лента на Пол Погба и само след три минути игра португалецът потриваше доволно ръце. Алексис Санчес опита удар, получиха се два рикошета, а Амартей игра с ръка. Погба спечели спора с Алексис за това кой да изпълни дузпата и с прекрасен удар в горния десен ъгъл даде аванс на тима си - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Попадението сякаш успокои домакините и до края на полувремето Лестър бе по-активният отбор. В 28-та минута Давид Де Хеа направи невероятно спасяване след удар на Джеймс Мадисън. “Лисиците” създадоха още няколко инфарктни ситуации в половината на домакините, докато Погба със слаб удар и шут на Люк Шоу по диагонала пробваха да вкарат втори гол за “червените дяволи”.

Юнайтед подобри играта си през второто полувреме и в началните минути Маркъс Рашфорд и Матео Дармиан опитаха късмета си. В 65-та минута Погба, който направи страхотен мач, подхвана една контраатака, топката премина през Алексис, който върна към границата на наказателното поле към Мата. Ударът на испанеца обаче се отклони в ръката на Уес Морган и излезе в …аут според главния съдия.

Последва ново спасяване на Де Хеа след удар отблизо на Демарай Грей, а резервата Ромелу Лукаку можеше да реши всичко в 78-та минута. Белгиецът бе оставен сам срещу Каспер Шмайхел, но датчанинът успя да отклони удара му, а след това топката прескочи вратата.

Все пак вторият гол за Юнайтед не закъсня и в 83-та минута Люк Шоу бе в прегръдките на съотборниците си. Хуан Мата намери на скорост левия защитник на Юнайтед, който с първото си докосване направи “сомбреро” на бранител на Лестър, а след това с атрактивен удар от малък ъгъл реализира първото си попадение за сезона.

Джейми Варди имаше шанс да намали резултата в 90-та минута, но все пак реализира малко след това при куриозни обстоятелства. Перейра центрира от дясното крило, но се получи нещо като удар. Топката се отклони в гредата зад Де Хеа, а Варди от голлинията с глава вкара за крайното 2:1. Лестър опита да вкара и втори гол, като в заключителните секунди при изпълнение на ъглов удар Каспер Шмайхел игра с глава, но стреля покрай гредата.

Манчестър Юнайтед - Лестър 2:1

1:0 Пол Погба 3’-д

2:0 Люк Шоу 83’

2:1 Джейми Варди 90+2

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан, Шоу, Байли, Линдельоф, Погба (83 - Фелайни), Перейра, Фред (76 - МакТоминей), Мата, Санчес, Рашфорд (67 - Лукаку)

Лестър: Шмайхел, Морган, Магуайър, Перейра, Чилуел, Амартей (63 - Гезал), Силва (80 - Ибора), Ндиди, Грей, Мадисън (63 - Варди), Ихеаначо