Манчестър Юнайтед стартира участието си в Шампионската лига с победа с 3:0 над Йънг Бойс в двубой от Група Н на надпреварата, игран на стадион "Щад де Суис".

Футболистите на мениджъра Жозе Моуриньо стигнаха безпроблемно до триумфа, в който главен герой беше Пол Погба. Халфът се отчете с два гола и една асистенция към Антони Марсиал, който оформи класиката в срещата.

Така Юнайтед оглави класирането с актив от 3 точки, колкото има и Ювентус, който победи Валенсия с 2:0 в другия мач от групата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GfpcT3ff9Bg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

"Червените дяволи" поеха инициативата в началото на мача, но домакините стигнаха първи до опасно положение. В 8-ата минута Гийом Оару получи добро центриране и с глава прати топката към вратата. Кълбото обаче мина покрай лявата греда.

В 14-ата минута гостите отвърнаха на удара. Пол Погба отправи прекрасно подаване към Ромелу Лукаку. Нападателят се оказа в добра позиция и отправи изстрел, който се оказа твърде неточен.

Две минути по-късно Мохамед Али Камара се възползва от пространството, което имаше пред себе си и прати снаряд от далечно разстояние. Давид де Хеа обача внимаваше и спаси.

В 22-ата минута остро подаване по земя отляво намери Маркъс Рашфорд в близост до вратарското поле. Младият нападател шутира директно, нотопката профуча покрай дясната греда.

В 35-ата минута "червените дяволи" поведоха в резултата. Великолепна атака на гостите завърши със страхотен удар от границата на наказателното поле на Пол Погба, който прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата.

В 43-ата минута манчестърци получиха правото да изпълнят дузпа, след като Кевин Мбабу игра с ръка в наказателното поле. Световният шампион с екипа на Франция се нагърби с отговорността и реализира второто си попадение в срещата. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част домакините се опитаха да се върнат в мача. В 55-ата минута Роджър Асале се оказа в много удобна позиция, след като получи хитър пас. Футболистът обаче стреля много неточно.

В 66-ата минута резултатът стана класически. Мълниеностна контраатака на Юнайтед завърши с хубав извеждащ пас на Погба към Антони Марсиал. Французинът запази хладнокръвие и прати топката покрай вратаря Балмоос.

В следващите минути домакините владееха повече топката, опитвайки се да разпечатат вратата на "червените дяволи", но това така и не успяваха да преодолеят защитата на англичаните.

В 81-ата минута Хуан Мата получи прострелен пас по земя отляво от Люк Шоу и без подготовка шутира към вратата. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед 0:3

Голмайстори: Пол Погба (35, 44), Антони Марсиал (66)

Йънг Бойс: Балмоос, Мбабу, Камара, Вон Берген, Бенито, Фаснахт (Нгамалеу 65'), Соу (Аебишер 59'), Саного, Сюлеймани, Асале, Оаро (Нсам 75')
Треньор: Херардо Сеоане

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Смолинг, Линдельоф, Шоу, Фред (Фелайни 69'), Матич, Погба (Перейра 75'), Рашфорд (Мата 69'), Марсиал, Лукаку
Мениджър: Жозе Моуриньо