Манчестър Юнайтед врътна разочароващо реми 1:1 срещу Уулвърхямптън в среща от 6-ия кръг на Висшата лига.

Така домакините прекъснаха добрата си серия от две поредни победи в английския елит и при всички положения това реми ще нагнети напрежение на "Олд Трафорд".

Фред откри за домакините в 18-ата минута на срещата, а гостите стигнаха до изравнителен гол чрез Моутиньо, който се разписа в 53-ата минута.

След този двубой Юнайтед е 6-и във Висшата лига с актив от 10 точки, докато Уулвс е на 10-ата позиция с 9 точки.

Доста изненадващо гостите започнаха мача много по-уверено и още в 7-ата минута Раул Хименес бе близо до откриване на резултата в тяхна полза, но Де Хеа успя да избие удара му с крак.

Малко след това "вълците" имаха нов шанс за попадение, но ударът на Боли след изпълнение на корнер бе спасен отново от стража на домакините.

Все пак обаче Юнайтед взе аванс в резултата в 18-ата минута, когато Погба намери прекрасно Фред и бразилският национал с хубав удар от няколко метра матира противниковия страж и даде аванс на домакините.

През следващите минути нямаше чисти ситуации пред двете врати, а малко преди почивката Фред бе близо до втория си гол в мача, но Руи Патрисио успя да спаси с вещина неговия удар и така да запази вратата си суха.

Второто полувреме започна добре за домакините и Алексис пропусна да удвои от няколко метра, но в крайна сметка не успя да се справи с противниковите бранители.

Уулвс шокира именития си съперник в 53-ата минута и успя да изравни. Хименес намери прекрасно Моутиньо и португалецът без проблеми от удобна позиция вкара топката в мрежата.

Постепенно гостите заиграха по-добре и създадоха няколко добри атаки от които не се стигна до нищо опасно.

Юнайтед обаче постепенно си върна инициативата и удари на Лингард и Фелаини бяха избити от противниковия страж, а до края нямаше повече попадения.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УУЛВЪРХЯМПТЪН 1:1