Арсенал нанесе първа загуба на Оле Гунар Солскяер начело на Манчестър Юнайтед, след като надигра „червените дяволи“ с 2:0 на своя „Емирейтс“. Гранит Джака вкара страхотен гол от далечно разстояние в 12-та минута, а Пиер-Емерик Обамеянг удвои от дузпа в 69-та минута.

Хората на Оле създадоха няколко много добри положения, но вратарят на домакините Бернд Лено направи страхотен мач и не позволи топката да мине зад гърба в мрежата му. С този успех Арсенал се изкачи на 4-то място във Висшата лига, като има актив от 60 точки, с две повече от Манчестър Юнайтед и на три пред Челси. Третият Тотнъм е с 61.

Арсенал започна много силно срещата и още във втората минута Колашинац центрира остро от лявото крило, но Александър Лаказет се размина на сантиметри от това да засече топката във вратата. Юнайтед отговори с опасност пред вратата на Лено в 8-та минута, когато Ромелу Лукаку засече едно центриране на Люк Шоу, но стреля над вратата. Малко след това и Погба опита късмета си, но топката бе блокирана от защитник на домакините.

Така се стигна до 12-та минута, когато Арсенал поведе. Гранит Джака стреля топовно от 22 метра, топката описа странна парабола, а Давид Де Хеа не мръдна – 1:0. „Червените дяволи“ можеха да изравнят бързо, но в 19-та минута Фред видя как след негов удар топката се отклони в страничната греда.

В края на полувремето Лукаку пропусна нова възможност за гол, след като получи една топка в наказателното поле, освободи се от Монреал и опита да финтира Лено, който успя да избие топката от краката му. Гостите опитаха натиск до края на полувремето, но не успяха да отбележат.

В началото на второто полувреме Юнайтед отново натисна и след само 5 минути игра Лено трябваше да прави ново спасяване. Рашфорд отново намери Лукаку в наказателното поле на домакините, но белгиеца не успя да преодолее германския страж, останал сам срещу него. Десетина минути по-късно германецът отново реагира подобаващо с добро излизане след пас на Погба към Рашфорд.

Така се стигна до 68-та минута, когато Лаказет проби в наказателното поле, усети контакт с Фред и падна на тревата. Главният рефер на срещата Джон Мос отсъди дузпа, а Пиер-Емерик Обамеянг реализира хладнокръвно в средата на вратата за 2:0.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 2:0

1:0 Гранит Джака 12‘

2:0 Пиер-Емерик Обамеянг 69‘-д

Арсенал: Лено, Мейтланд-Найлс, Сократис, Косиелни, Монреал, Колашинац, Джака, Рамзи, Йозил (77 – Ивоби), Лаказет (86 – Нкетия), Обамеянг (80 – Суарес)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот (71 – Марсиал), Линдельоф, Смолинг, Шоу, Матич (80 – Грийнууд), Погба, Фред, Йънг, Рашфорд, Лукаку