Манчестър Сити спечели най-тежкото си гостуване до края на сезона - 2:0 срещу Манчестър Юнайтед. Бернардо Силва (54) и Лирой Сане (66) с голове през втората част донесоха изключително важната победа за тима на Хосеп Гуардиола.

С нея “гражданите” си върнаха първото място в класирането. Сити има актив от 89 точки, с една повече от втория Ливърпул. Така гонитбата в оставащите 3 кръга до края на сезона се очертава да бъде жестока.

Загубата за Юнайтед бе още по-неприятна заради факта, че “червените дяволи” водят битка за класиране в Топ 4. Към момента хората на Оле Гунар Солскяер са на 6-то място с 64 точки, на 3 зад Тотнъм. Добрата новина за “червените” е загубата на Арсенал с 1:3 като гост на Уулвърхемптън. Така “артилеристите” са 5-ти на само две точки пред Юнайтед.

Преди началото на срещата над Манчестър се изля проливен дъжд, а първите минути на двубоя бяха спокойни. В един момент дори изглеждаше, че Юнайтед ще даде сериозен отпор и дори може да поведе в резултата.

Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард бяха много опасни при контраатаките на “червените дяволи”. В 19-та минута Бернардо Силва отправи топовен удар от границата на наказателното поле, но Давид Де Хеа отрази.

Последва светкавична контраатака, при която Лингард изведе Рашфорд сам срещу Едерсон. Бразилецът обаче внимаваше и успя да избие топката от краката на нападателя. Рашфорд стреля и от далечно разстояние, но над вратата.

В последните минути на първата част Сити натисна и в 36-та минута техниката изневери на Стърлинг, останал на много опасна позиция. Малко пред края английският национал направи първото 100-процентово положение.

Агуеро чукна към Стърлинг в наказателното поле, крилото навърза двама защитници на домакините и стреля от трудна ситуация по тревата. Де Хеа показа страхотен рефлекс и спаси.

В началото на втората част Фернандиньо получи контузия и бе заменен принудително от Лирой Сане, което промени постройката на “ганите”. Малко след това Бернардо Силва вкара за 1:0. Португалецът в типичен стил напредна в наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл остави Де Хеа безпомощен.

Малко след това Сити бе на сантиметри от втори гол. Агуеро получи едно подаване на границата на наказателното поле и без подготовка отправи страхотен фалцов удар. За негово съжаление, топката се отби в страничната греда.

Големият шанс за Юнайтед бе минута по-късно. След разбъркване в наказателното поле на Сити Рашфорд някак успя да пусне топката успоредно на голлинията. На далечната греда Джеси Лингард бе подценил ситуацията и не очакваше топката да се запъти към него. Халфът със сетни усилия опита да засече кълбото във вратата, но не успя.

Така се стигна до 66-та минута, когато Манчестър Сити удари за втори път. Стърлинг усети разредената защита на домакините и спечели 20-тина метра терен с пробив. След това подаде към лявото крило, където Лирой Стърлинг навлезе на скорост в наказателното поле. Германецът оправи кинжален удар с левачката и реализира в близкия ъгъл за 2:0.

До края Сити контролираше играта, докато дори и смените на Солскяер не помогнаха на Юнайтед да стигне до почетен гол.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 0:2

0:1 Бернардо Силва 54’

0:2 Лирой Сане 66’

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Дармиан (83 - Алексис), Смолинг, Линдельоф, Шоу, Фред, Перейра (72 - Лукаку), Погба, Лингард (83 - Марсиал), Рашфорд

Манчестър Сити: Едерсон, Зинченко, Лапорт, Компани, Уолкър, Фернандиньо (51 - Сане), Гюндоган (89 - Данило), Д. Силва, Б. Силва, Стърлинг, Агуеро (89 - Жезус)