Манчестър Юнайтед и Оле Гунар Солскяер завършиха сезона със срамна загуба, след като паднаха с 0:2 от вече изпадналия Кардиф на “Олд Трафорд”. “Червените дяволи” записаха поредната си постна продукция в последно време, а гостите изковаха трите точки след голове на Натаниъл Мендес-Лейндж във всяко от двете полувремена.

Така Юнайтед приключва сезона на 6-то място в класирането и през следващия ще играе в Лига Европа. Кардиф пък се завръща в Чемпиъншип.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер пусна интересен състав, което се отрази и на играта на тима му. Все пак Андреас Перейра пръв пробва да застраши вратата на противника, но стреля покрай гредата. Малко след това и младокът Мейсън Грийнууд имаше шанс за гол, но тогава пък Нийл Етеридж спаси.

Така се стигна до 23-та минута, когато донякъде шокиращо Натаниъл Мендес-Лейндж даде аванс на гостите от дузпа. Голмайсторът сам изработи наказателния удар, след като бе фаулиран от Диего Далот и хладнокръвно вкарай покрай Давид Де Хеа за 1:0.

Много активен за “червените дяволи” бе 17-годишният Грийнууд. В 26-та минута нов негов удар бе отразен от Етеридж, а десетина минути пи-късно стреля покрай гредата. До края на първата част гостите можеха да вкарат и втори гол, но Джош Мърфи нямаше късмет пред гола.

Юнайтед започна силно второто полувреме и в 50-та минута Антъни Марсиал бе фаулиран пред наказателното поле на съперника, но фаул не бе отсъден. Малко след това Кардиф удари за втори път. Героят за уелсците отново бе Мендес-Лейндж, който получи хубаво подаване от Джош Мърфи и от чиста позиция удвои аванса за тима си.

“Червените дяволи” опитаха да се върнат в мача, но в 57-та минута удар на Джеси Лингард с глава отново бе отразен от Етеридж. До края на мача домакините така и не успяха да вкарат и приключиха сезона разочароващо и то насред “Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед - Кардиф 0:2

0:1 Мендес-Лейндж 23’-д

0:2 Мендес-Лейндж 54'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот (74 - Валенсия), Смолинг, Джоунс (46 - Марсиал), Йънг, Перейра (74 - Гомес), МакТоминай, Погба, Лингард, Грийнууд, Рашфорд

Кардиф: Етъридж, Бенет, Манга, Морисън, Пелтиер, Мърфи, Гунарсон (58 - Ашли), Бакуна, Мендес-Лейндж (80 - Хойлет), Рийд, Зохоре (74 - Уорд)