Манчестър Юнайтед нямаше никакви проблеми в домакинството си на Колчестър и след убедителен успех с 3:0 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата в Англия. “Червените дяволи” контролираха двубоя през всичките 90 минути, но го решиха в рамките на 10 през второто полувреме.

Маркъс Рашфорд даде начало на головата фиеста в 51-та минута, пет по-късно Райън Джаксън си вкара автогол, а в 61-та Антъни Марсиал реализира и трети. Така Юнайтед продължава битката за трофея, а в полуфиналите ще срещне градския си съперник Манчестър Сити, като първият двубой е на "Олд Трафорд. Другият полуфинал ще бъде между Астън Вила и Лестър.

Хората на Оле Гунар Солскяер нямаха особени затруднения с противника си и владееха инициативата през целия мач. Първата част “червените дяволи” рядко даваха топката на гостите, а Марсиал и Рашфорд пропуснаха да вкарат преди почивката. Единственият шанс за Колчестър бе в края на първата част, когато изстрел на Хариът от границата на наказателното поле не намери очертанията зад вратата на Ромеро.

Само 6 минути след подновяването на играта Юнайтед поведе. Ситуацията започна с опасен изстрел на Джаксън, който бе уловен от Ромеро. Аржентинецът подаде на Матич, който пусна страхотен далечен пас към Рашфорд на лявото крило. Английският национал проби в наказателното поле и с мощен удар под гредата направи 1:0.

Малко след това Юнайтед реализира още веднъж. В 56-та минута Грийнууд центрира остро от дясното крило, а Джаксън засече топката в собствената си врата пред погледа на Рашфорд.

Добрата игра на “червените дяволи” продължи и в 61-та минута падна и трети гол. Този път Рашфорд бе в ролята на асистент, след като получи пас зад гърба на защитата на гостите от Мата, продължи успоредно на голлинията, където Антъни Марсиал с лекота на метри от вратата вкара третото попадение в срещата.

Манчестър Юнайтед - Колчестър 3:0

1:0 Маркъс Рашфорд 51’

2:0 Райън Джаксън 56’-автогол

3:0 Антъни Марсиал 61'

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Йънг, Туанзебе (65 - Гарднър), Магуайър, Шоу (62 - Уилямс), Матич, Перейра, Мата, Грийнууд, Рашфорд (62 - Лингард), Марсиал

Колчестър: Грекен, Брамъл, Просър, Ийстман, Джаксън, Лапсли, Пел (66 - Стивънсън), Комли (73 - Клампин), Нобъл, Хариът (77 - Поку), Норис