Манчестър Сити се класира за трети пореден финал в турнира за Купата на Лигата в Англия, въпреки че бе надигран с 0:1 на своя стадион “Етихад” от градския съперник Манчестър Юнайтед. “Гражданите” спечелиха първата среща с 3:1, заради което ще спорят за трофея в началото на март срещу Астън Вила.

Хората на Хосеп Гуардиола пропуснаха доста положения, а освен това голове на Рахим Стърлинг и Серхио Агуеро бяха отменени. За Юнайтед в края на първото полувреме гол вкара Неманя Матич (35), но 15 минути преди края на срещата получи втори жълт картон и бе изгонен.

“Гражданите” очаквано започнаха много силно срещата и още в 7-та минута Серхио Агуеро стреля с глава, но Давид де Хеа отрази. Малко след това Рияд Марез стреля покрай вратата. Де Хеа отново показа класа, като отрази и опасни удари на Рахим Стърлинг в 9-та минута и на Агуеро отново в 17-та.

Така съвсем неочаквано в 36-та минута Манчестър Юнайтед поведе. След центриране от лявото крило топката попадна на левачката на Неманя Матич, който с прекрасен удар от воле смълча феновете на домакините - 1:0 за “червените дяволи”. До края на първата част Сити натисна и в 42-та минута гол на Стърлинг бе отменен заради засада.

Второто полувреме започна отново с натиск на Сити, но първото по-изгодно положение бе за Юнайтед. Само 5 минути след подновяването на играта Хари Магуайър стреля с глава, но над вратата. Малко след това и Антъни Марсиал опита късмета си, но Клаудио Браво не се затрудно особено.

Хората на Пеп Гуардиола повишиха оборотите, но Стърлинг пропусна сам срещу Де Хеа. Малко след това пък стражът на Юнайтед хвана далечен удар на Де Бройне. Испанецът срещна далеч повече проблеми след топовен удар на Кайл Уокър в 71-та минута. Атаките на Сити не спираха и в 74-та минута Агуеро стреля мощно по диагонала, но опъна мрежата от външната страна.

Малко след това Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко, след като Неманя Матич получи втори жълт картон и напусна. В 84-та минута Агуеро все пак отбеляза, но и този гол бе отменен заради засада.

Малко след това Юнайтед получи златен шанс да вкара втори гол и да изравни общия резултат от двата мача. Фред обаче стреля в стената от свободен удар на границата на наказателното поле.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Неманя Матич 35’

Манчестър Сити: Браво, Уокър, Отаменди, Кансело, Гюндоган, Родри, Б. Силва, Де Бройне (90 - Стоунс), Марез (68 - Д. Силва), Стърлинг, Агуеро (90 - Жезус)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу (79 - Мата), Магуайър, Линдельоф, Уан-Бисака, Уилямс, Матич, Фред, Лингард (65 - Перейра), Грийнууд (46 - Джеймс), Марсиал