Милан победи Сампдория с 1:0 в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Сан Сиро".

Футболистите на треньора Дженаро Гатузо за пореден път демонстрираха комбинативна и агресивна игра, стигайки до триумфа с гол на Джакомо Бонавентура, а гостите трябва да са щастливи, че се разминаха само с едно попадение.

След тази победа Милан остава на седмото място в класирането с актив от 41 точки, колкото има и шестият Сампдория.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dceh47HQVRI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Още с първия съдийски сигнал домакините се втурнаха в опити да отбележат ранен гол и в 6-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, след като Никола Муру докосна топката с ръка в наказателното поле. Рикардо Родригес се нагърби с отговорността и прати топката към долния десен ъгъл, но вратарят Емилиано Вивиано извади невероятен рефлекс и спаси.

Все пак Милан откри резултата 8 минути по-късно. Джакомо Бонавентура овладя прекрасен пас на Давиде Калабрия и отправи нисък удар от движение към вратата - 1:0.

В 30-ата минута Хакан Чалханоглу получи добро подаване извън наказателното поле и нанесе удар от обещаваща позиция, но топката беше пресечена от Матиас Силвестре.

В края на първото полувреме Леонардо Бонучи прати топката във вратата при заучено положение, но голът му не бе зачетен след преглед на видео повторение.

През втората част домакините леко намалиха оборотите, задържайки по-дълго време топката в свое притежание. В 51-ата минута "росонерите" организираха опасна контраатака, която завърши с мощен удар на Хакан Чалханоглу от границата на наказателното поле. Топката обаче нацели горната греда и излезе в аут.

В 76-ата минута отно Чалханоглу нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле след атрактивно двойно подаване с Андре Силва, който подхлъзвайки се сложи топката на крака на турчина с глава. Опасната му тупалка обаче беше обаче блокирана от Емилиано Вивиано.

В 88-ата минута Давиде Калабрия получи прецизно подаване, както и времето да стреля от наказателното поле по диагонал към вратата. Емилиано Вивиано обаче отрази удара с добра реакция.

В добавеното време Фабио Куалярела можеше да шокира домакините. Опитният футболист пое топката и изстреля снаряд от дистанция, но кълбото премина опасно близо до лявата греда.

Милан - Сампдория 1:0

Голмайстор: Джакомо Бонавентура (14)

Милан: Д. Донарума, Калабрия, Бонучи, Романьоли, Родригес, Монтоливо (Локатели 86'), Билия, Бонавентура, Сусо, Чалханоглу, Кутроне (Силва 73')
Треньор: Дженаро Гатузо

Сампдория: Вивиано, Бережински, Силвестре, Ферари, Муру, Барето (Вере 55'), Торейра, Линети, Рамирес (Ковнацки 72'), Сапата (Капрари 54'), Куалярела
Треньор: Марко Джампаоло