Милан запази шансовете си за Шампионската лига, след като победи вече изпадналия Фрозиноне в посления си домакински мач за сезона с 2:0.

Росонерите се наложиха с голове след почивката, но имаха и проблеми, като при 0:0 вратарят Джанлуиджи Донарума спаси дузпа, която можеше да прати мача в съвсем друга посока.

Все пак Кшищоф Пионтек и Сусо осигуриха ценния триумф, с който Милан има 65 точки, като се изравни с 4-ия Аталанта преди мача на бергамаските срещу Ювентус. Така или иначе обаче, всичко ще се реши в последния кръг.

След 2 поредни победи Милан се надяваше на лесен успех срещу съперника, но до почивката не създаде сериозни възможности.

Удар на Сусо в началото бе право във Франческо Барди, което се оказа единственият точен изстрел за домакините през първата част.

Лоренцо Ариаудо спря Франк Кесие, който се измъкна след пас на Хакан Чалханоглу, а опасно центриране на Сусо мина много близо до гредата. Темуе Бакойоко не успя да стреля от въздуха, а след това и на Пионтек липсваше качество при удара.

Саммарико от гостите стреля неточно при една контра за гостите, които обаче се защитаваха много добре и съвсем логично паузата дойде при 0:0 и феновете на Милан освиркаха отбора.

Веднага след паузата Фабио Борини стреля неточно от чиста позиция, след което Фрозиноне спечели дузпа заради нарушение на Абате. Камил Чано обаче изпълни лошо и Джанлуиджи Донарума спаси удара му в 50-ата минута.

Малко след това Борини пак не успя да вкара, макар че бе от малък ъгъл, но с глава прати прати топката в тъч. Пропускът на Фрозиноне от бялата точка обаче се оказа важен, защото в 57-ата минута Борини стреля, а пред вратата Кшищоф Пионтек отклони през краката на вратаря, за да даде аванс на Милан.

В 66-ата минута Сусо гарантира успеха с отлично изпълнен пряк свободен удар, при който топката се отби от напречната греда и след това се оплете в мрежата.

В крайна сметка до края домакините удържаха успеха, макар че Донарума трябваше да прави още едно отлично спасяване, за да запази суха мрежата си.

Милан – Фрозиноне 2:0

1:0 Пионтек 57
2:0 Сусо 66

Милан: Донарума, Абате (84 Конти), Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко (51 Кутроне), Чалханоглу, Сусо, Пионтек (81 Кастийехо), Борини
Фрозиноне: Барди, Голданига, Ариаудо, Бригенти, Дзампано, Паганини, Майело, Самарико, Бегето (75 Валцания), Трота (65 Дионизи), Чано (77 Чофани)