Заспалият европейски гигант Милан записа втора минимална загуба с 0:1 в приятелския турнир International Champions Cup в САЩ.

"Росонерите" преклониха глава пред португалския гранд Бенфика на “Жилет Стейдиъм” във Фоксбъро, макар да доминираха през първото полувреме.

Попадението за Бенфика падна двайсетина минути преди края на мача, когато бившият футболист на Милан Адел Таарабт наказа италианците. Той шутира от границата на наказателното поле след корнер, топката рикошира в тялото на Лукас Билия и изненада вратаря Пепе Рейна.

Както е известно, преди няколко дни Милан загуби със същия резултат от Байерн Мюнхен, а в събота предстои последния мач от американското турне - срещу намиращия се в добра форма Манчестър Юнайтед.