Милан стартира сезона със загуба новия сезон, след като отстъпи при гостуването си на Удинезе с 0:1 в двубой от първия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Дачия Арена".

Темпото на срещата бе доста мудно, а интересните ситуации пред двете врати можеха да се преброят на пръстите на едната ръка. Все пак домакините стигнаха до попадение, благодарение на Родриго Бекао (72').

Така новият треньор на Милан Марко Джампаоло дебютира в първенството със загуба и ще трябва да трупа позитиви след по-малко от седмица, когато "росонерите" приемат Бреша.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/nnFKeVyV-7E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с леко предимство за гостите, но първото интересно положение дойде едва в 26-ата минута. Защитата даде твърде много пространство на Сусо и той шутира от далечна дистанция, но вратата не беше застрашена, след като топката премина покрай лявата греда.

В 39-ата минута Алесио Романьоли бе близо до гола. Той се оказа непокрит в наказателното поле и засече центриране от ъглов удар, но отклони с глава малко встрани от дясната греда.

В края на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа. Удинезе имаше претенции за дузпа. Кастийехо игра с ръка при центриране отдясно. Съдията Фабрицио Паскуа се консултира с ВАР и реши да не сочи бялата точка, тъй като испанецът беше извън наказателното поле.

През втората част двата тима се бореха за надмощие, като на терена преобладаваха твърдите единоборства. До интересни ситуации пред Донарума и Мусо така и не се стигаше.

В 72-ата минута обаче домакините успяха да поведат в резултата. Непокритият около точката на дузпта Родриго Бекао засече с глава прекрасно центриране от ъглов удар и не остави шансове на Донарума.

Три минути по-късно Кевин Лазаня стреля под напречната греда от наказателното поле. Вратарят на "росонерите" Донарума прояви котешки рефлекс и изби топката встрани.

В края на срещата гостите от Милано също претендираха за дузпа след игра с ръка в наказателното поле. Съдията Фабрицио Паскуа обаче отново остана безмълвен след консултацията си с ВАР.

Удинезе - Милан 1:0

Голмайстори: Родриго Бекао (72')

Удинезе: Мусо, Трост-Еконг, Самир, Бекао, Пацела (Сема 81'), Яяло, Мандрагора, Фофана (Несторовски 70'), Ларсен, Лазаня, Пусето (Де Пол 71')
Треньор: Игор Тудор

Милан: Д. Донарума, Калабрия, Мускио, Романьоли, Родригес, Пакета (Бенасер 76'), Чалханоглу, Борини (Кеси 60'), Сусо, Кастийехо (Леао 75'), Пьонтек
Треньор: Марко Джампаоло