Милан и Наполи завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на Серия "А", играно на "Сан Сиро".

Гостите поведоха в 24-ата минута чрез Ървинг Лозано, който се разписа след добавка. Малко по-късно Джакомо Бонавентура изравни със страховит удар от границата на наказателното поле.

Вижте класирането в Серия "А"

До края не падна нов гол, а ремито не удовлетворява и двата отбора. "Росонерите" удължиха серията си без победа в калчото на три мача, а Наполи на пет, като в четири от случаите южняците завършиха наравно.

Сблъсъкът на "Сан Сиро" започна с домакински натиск и удари на Раде Крунич и Лукаш Пакета не попаднаха в целта. После Милан изцяло контролираше мача, имаше точност в подаванията и след хубава атака в 18-ата минута Кшищоф Пьонтек пропусна да открие резултата. Полският стрелец шутира силно, но покрай дясната греда.

И противно на логиката, Наполи поведе в средата на полувремето. Лоренцо Инсиние стреля, Джанлуиджи Донарима плонжира, но само видя как топката се отбива в горната греда. При добавката оставеният непокрит Ървинг Лозано нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:0!

Милан изравни само 5 минути по-късно. Крунич подаде към Джакомо Бонавентура, който с мощно изпълнение от пеналта матира Алекс Мерет за 1:1! След малко повече от половин час игра мерникът на Хосе Кайехон изневери, а в 35-ата минута "росонерите" бяха близо до обрат.

Тогава Тео Ернандес центрира остро, Елсеид Хисай засече към собствената си врата и сантиметри го спасиха от автогол. Малко преди края на полувремето Анте Ребич засече с глава, но в аут.

След почивката Наполи взе превес и Калиду Кулибали беше до гол в 50-ата минута. След изпълнение на корнер, защитникът се извиси над всички, но не уцели вратата. Малко по-късно Инсиние пробва фалцов удар от границата на наказателното поле, но и той не намери целта.

След това борбата преобладаваше и интересни положения пред двете врати нямаше. В 79-ата минута Милан можеше да поведе. Бонавентура намери Пьонтек във вратарското поле, нападателят засече от движение, но ударът му беше блокиран от Кулибали.

В 83-ата минута Дрис Мертенс шутира, но твърде леко и не успя да затрудни Донарума. В продължението белгийският нападател можеше да се превърне в герой, но този път не уцели вратата. Така срещата завърши без победител.

Милан – Наполи 1:1

Голмайстори: 0:1 Лозано (24), 1:1 Бонавентура (29)

Милан: Донарума, Конти, Мусакио, Романьоли, Ернандес, Пакета, Билия (73-Калабрия), Крунич, Ребич (46-Кесие), Пьонтек (85-Леао), Бонавентура
Треньор: Стефано Пиоли

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Хисай, Кайехон (59-Мертенс), Алан, Елмас, Жиелински, Лозано (84-Йоренте), Инсиние (65-Юнес)
Треньор: Карло Анчелоти

Милано, ст.: "Сан Сиро"
Съдия: Даниеле Орсато
Жълти картони: Пакета (Милан); Елмас, Юнес (Наполи)