Милан се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като надигра с 3:0 у дома СПАЛ. “Росонерите” не оставиха никакви съмнения в по-високата си класа и след голове на Кшищоф Пьонтек (20), Саму Кастийехо (44) и Тео Ернандес (66) продължават напред в турнира. Двубоят ще бъде запомнен и с дебюта на новото попълнение Симон Кяер. В четвъртфиналите “росонерите” ще се изправят срещу Торино.

Стефано Пиоли бе дал шанс за изява на част от играчите, които по-рядко попадат в състава, а новата звезда на тима Златан Ибрахимович изгледа мача от пейката.

Милан пое контрола върху срещата още от първата минута и в средата на първото полувреме стана най-очакваното нещо. Кшищоф Пьонтек бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Бенасер и технично мушна топката покрай него за 1:0.

“Росонерите” продължиха да диктуват събитията, но пропуски пред противниковата врата направиха Анте Ребич и Пьонтек. Та се стигна до 44-та минута, когато Пьонтек навърза няколко защитника пред наказателното поле, подаде надясно към Саму Кастийехо, който си отвори позиция за стрелба с левия крак и с прецизен фалцов удар реализира за 2:0.

Втората част започна с ново положение пред вратата на СПАЛ. Пьонтек обаче отправи слаб удар право в ръцете на Бериша. “Росонерите” продължиха да действат на добро ниво, а в 66-та минута Тео Ернандес вкара нов гол. Французинът доказа превъзходната си форма, след като пресече едно подаване в центъра, напредна и с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле - 3:0.

В 88-та минута гостите можеха да вкарат почетен гол, след като реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Пакета в наказателното си поле. Бразилецът постави тялото на пътя на топката след удар на Мурджа, но видеоповторенията показаха, че тя не докосва ръката му. Така дузпата бе отменена.

Милан - СПАЛ 3:0

1:0 Кшищоф Пьонтек 20’

2:0 Саму Кастийехо 44’

3:0 Тео Ернандес 66’

Милан: Донарума, Конти, Кяер (82 - Габия), Романьоли, Ернандес, Крунич, Бенасер, Бонавентура (75 - Пакета), Кастийехо (63 - Сусо), Ребич, Пьонтек

СПАЛ: Бериша, Игор, Викари, Томович (65 - Саламон), Туньов, Стрефеца, Дабо (86 - Дзакета), Янкович (72 - Валоти), Мурджа, Палоски, Флокари