Почти един час Байерн Мюнхен се мъчеше с последния в класирането Енерги Котбус и не можеше да отбележи гол. В последния половин час от мача обаче баварците се развихриха и отнесоха съперника си с 5:0, като продължават да водят в класирането със 17 точки.

Мирослав Клозе откри в 59-ата минута, след като наказа грешка на вратаря Томислав Пиплица. Попадението пречупи гостите от Котбус и Мартин Демикелис удвои малко след това, а в 69-ата минута Лука Тони отбеляза 5-ия си гол от началото на сезона.

До края остана време Клозе да оформи своя хеттрик, след като първо овладя на гърди топката и стреля неспасяемо, а след това се разписа с глава. Така нападателят вече има 8 гола в 6 мача, откакто пристигна в тима от Вердер през лятото.

Българите в състава на Енерги Станислав Ангелов и Димитър Рангелов играха 90 минути, но и те не успяха да променят нищо. Техният тим остава на последно място в класирането само с 2 точки досега, като все още не е записал победа в първенството.