В Германия продължават дискусиите дали Пеп Гуардиола е успял да направи европейския клубен първенец Байерн дори още по-добър от миналия сезон.

В средата на второто полувреме в мача срещу Манчестър Сити баварците задържаха топката в продължение на повече от 3 минути, в които я загубиха само веднъж.

Мюнхенци постигнаха категорична победа с 3:1, напълно надигравайки "гражданите" насред техния стадион "Етихад".

Вестник "Билд" излезе с любопитна статистика, според която под ръководството на Пеп Гуардиола Байерн Мюнхен притежава топката средно в 66.5% от игровото време в досегашните 8 кръга в Бундеслигата.

За сравнение през миналия сезон по същото време баварците са контролирали кълбото в 60% от времето. Вицешампионът Борусия Дортмунд в момента достига 56.4%.

До момента в Байерн Мюнхен са си разменили 5318 паса, което е рекорд. На второ място е Борусия Мьонхенгладбах с 4410 подавания.

При равенството 1:1 срещу Байер в Леверкузен шампионите са си разменили 682 паса, срещу само 171 на "аспирините".

Нито една формация на Байерн не е постигала толкова много подавания в една среща. Нещо повече: процентът грешни пасове на баварците в тази среща е едва 13%.