Лудогорец излиза в предрешения реванш от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският първенец гостува на Крусейдеръс от Северна Ирландия след гръмката победа 7:0 в първия мач на свой терен.

Разградският тим на практика е в следващата фаза, като интригата е кого ще срещне от двойката Видеотон – Дюделанж след равенството 1:1 преди седмица.

Треньорът на Лудогорец Пауло Аутуори направи доста промени в състава, който разби съперника преди седмица. Клаудиу Кешеру и Густаво Кампаняро не пътуваха с отбора. Така на върха на атаката ще започне Якуб Швиерчок, а в средата влиза Лукас Саша.

Георги Терзиев заменя Рафаел Форстър в средата на отбраната. В предни позиции ще действат още Жоао Пауло и Джоди Лукоки. Ето и съставите на двата отбора:

Крусейдърс - Лудогорец 0:2

0:1 Браун - автогол 11

0:2 Швиерчок 65

Крусейдърс: О’Нийл, Бърнс, Бевърланд, Лоури, Карвил, Форсайт, Дж. Оуенс, К. Оуенс, Сноди,  Браун, Кларк

Лудогорец: Броун, Сисиньо, Терзиев, Моци, Натанаел, Саша, Дяков, Марселиньо, Жоао Пауло, Лукоки, Шверчок

Проследете мача на живо в Gol.bg!

1' Начало на мача. Естонският рефер Тарайев дава първи съдийски сигнал

5' Домакините с първи шанс, Карвил стреля извън наказателното поле, но встрани от вратата на Броун

9' Лудогорец започва мача в тренировъчно темпо, засега без сериозни набези към вратата на противника

11' ГОООЛЛЛ!! Лудогорец повежда в резултата. Браун си вкара нелеп автогол, както и в първия мач в Разград преди седмица. Дълъг пас зад защитата на домакините за Лукоки, след който Браун вместо да изчисти топката, прехвърли вратаря О'Нийл и красиво прати топката в собствената си врата

13' Лудогорец бе много близо до втори гол - Лукоки получи добра топка в наказателното поле и стреля технично в левия ъгъл, но нацели гредата и резултатът се запазва 0:1

18' Българският шампион има контрол върху мача и спокойно владее топката в средата на терена

19' Шанс за Швиерчок да порази противниковата врата, ударът му отблизо профуча високо в аут

24' Домакините опитват с високи топки да стигнат до вратата на Лудогорец, но засега са обречени на неуспех

28' Пропуск на Лудогорец! Терзиев с глава засече центриране на първа греда и прати топката в обратния ъгъл, но вратарят О"Нийл спаси

36' Сисиньо падна в наказателното поле, искайки дузпа, но реферът Тарайев остави играта да продължи

38' Нов опит на Швиерчок да отбележи гол след центриране отдясно, полякът отново стреля над вратата

45+1' Край на първото полувреме. Лудогорец води с 1:0 на Крусейдърс след автогола на Браун

46' Начало на второто полувреме

48' Голям пропуск за Лудогорец! Лукоки центрира остро по земя пред вратата на Крусейдър, Марселиньо отблизо засече, но топката бе избита от голлинията

56' Най-добрият шанс за гол на Крусейдърс! След центриране от фаул Форсайт засече топката с глава, но я прати на метър покрай вратата

57' Греда! Крусейдърс бе на косъм от гола! Отново Форсайт надскочи лудгорската защита и игра с глава, но този път нацели напречната греда

65' ГОООЛЛЛ!! Лудогорец вкарва втори гол. Швиерчок е точен за 0:2 след прецизен удар от границата на наказателното поле

70' Антон Недялков прави официален дебют за Лудогорец, заменяйки Натанаел

71' Швиерчок стреля с глава след центриране от корнер, О'Нийл спаси, макар и с неубедителна намеса

73' Нов шанс за Крусейдърс за гол - Къшли се измъкна на добра позиция в наказателното поле и шутира по диагонала, но Броун спаси и опази вратата си суха

80' Мачът се доиграва, Лудогорец ще запише нова победа в Европа

90+4' Край на мача. Лудогорец победи Крусейдърс с 2:0 и с общ резултат 9:0 продължава във втория квалификационен кръг на Шампионската лига