Бразилия стигна до класическа победа над Южна Корея в приятелска среща, играна на стадион "Мохамед Бин Зайед" в Абу Даби.

Южноамериканците не срещнаха почти никакви проблеми в лицето на противника си и заслужено се поздравиха с успеха. Точни за "селесао" бяха  Лукас Пакета (9'), Филипе Коутиньо (36') и Данило (60').

Така бразилците сложиха край на неуспешната си серия от пет поредни мача без победа. Това е първи успех за "селесао" от финала на Копа Америка, в който селекцията на Тите надигра Перу с 3:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_pMF30anXu0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Още в 9-ата минута южноамериканците поведоха в резултата. След прекрасна атака Лоди центрира отляво. Топката стигна до Лукас  Пакета, който я засече с глава отблизо.

Почти половин час по-късно бразилците удвоиха преднината си, благодарение на Филипе Коутиньо. Футболистът на Байерн Мюнхен блесна с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

В 60-ата минута Данило направи резултата класически след хубав удар по земя от границата на наказателното поле и недобра намеса на стража на Южна Корея - Хьон-У Чо.