Борусия Дортмунд допусна шокиращо равенство с Падерборн 3:3 в двубой от 12-ия кръг на немската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Още през първото полувреме гостите отбелязаха трите си попадения, които бяха дело на Стрели Мамба (5', 37') и Герит Холтман (43'). През втората част "жълто-черните" всячески се опитваха да стигнат поне до равенство и успяха, благодарение на Джейдън Санчо (47'), Аксел Витсел (84') и Марко Ройс (90+3').

Така Борусия вече се намира на 5-ото място в класирането с актив от 20 точки, с 1 по-малко от РБ Лайпциг, Байерн Мюнхен и Фрайбург. Падерборн пък е на дъното с 5 пункта.

Гостите шокираха "жълто-черните" още в 5-ата минута, когато поведоха в резултата. Кай Прьогер изведе по прекрасен начин Стрели Мамба, който запази хладнокръвие и прати топката във вратата.

В 16-ата минута домакините бяха близо до гола. Рафаел Гереро дебнеше на границата на наказателното поле и получи подаване от Джейдън Санчо. Той шутира, но топката мина малко встрани от лявата греда.

В 25-ата минута отново Гереро се размина на сантиметри с гола. Той получи топката около границата на наказателното поле и отправи изстрел, но кълбото мина покрай дясната греда.

Напук на сериозната доминация във владеенето на топката - 67:33 в полза на домакините, Падерборн удвои преднината си. Стрели Мамба направи страхотен пробив и дръпна спусъка от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Роман Бюрки, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Само минута по-късно гостите можеха да нанесат трети шамар. Герит Холтман нахлу в пеналтерията и нанесе удар по трева по посока на лявата греда. Роман Бюрки обаче внимаваше и спаси.

В края на полувремето третият шамар бе налице. Герит Холтман проби в наказателното поле след страхотен индивидуален рейд, излизайки сам срещу вратаря, който финтира елегантно и прати топката във вратата.

В началото на втората част домакините върнаха едно попадение. Джейдън Санчо получи хитър пас в наказателното поле и отправи удар по трева в долния ляв ъгъл на вратата.

След попадението играчите сериозно вдигнаха оборотите в търсене на нови голове. Матс Хумелс можеше да отбележи такъв в 57-ата минута, след като засече с глава центриране дълбоко в пеналтерията. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

Три минути по-късно Марко Ройс се възползва от свободното пространство пред себе си в наказателното поле и отправи изстрел, но кълбото прелетя над напречната греда.

В 76-ата минута домакините отново се разминаха с гола. Отскочила топка стигна до краката на Юлиан Бранд, който се намираше в удобна позиция. Той шутира, но насочи кълбото право в ръцете на вратаря Леополд Цингерле.

В 84-ата минута Аксел Витсел достигна до перфектно до сантиметър подаване в наказателното поле и изстреля топката в долния десен ъгъл на вратата.

В добавеното време на срещата Марко Ройс стана герой за домакините. Звездата на Борусия отбеляза от много трудна позиция, след като засече центриране с глава, пращайки топката в десния ъгъл.

Борусия Дортмунд - Падерборн 3:3

Голмайстори: Стрели Мамба (5', 37') Герит Холтман (43')Джейдън Санчо (47'), Аксел Витсел (84'), Марко Ройс (90+3')

Борусия: Бюрки, Пишчек, Вайгл, Хумелс, Шулц (Хакими 46'), Дауд (Азар 46'), Витсел, Санчо, Ройс, Гереро, Алкасер (Бранд 45+2')
Треньор: Лусиен Фавре

Падерборн: Цингерле, Янс, Килиан, Шонлау, Колинс, Гясула, Василидадис (Сабири 40'), Прьогер, Цолински (Михел 77'), Холтман (Антуи-Аджей 62'), Мамба
Треньор: Щефан Баумгарт