Манчестър Сити победи Шефилд Юнайтед с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига, който бе и последен за тази година в първенството.

Зрителите по препълнените трибуни на стадион "Етихад" станаха свидетели на сериозно тактическо надиграване между двата отбора и трябваше да чакат почти цял час до първия гол в срещата, който бе дело на Серхио Агуеро (52'). През втората част Кевин Де Бройне (82') оформи крайния резултат.

Така Сити вече има 41 точки на своята сметка и се намира на третото място в класирането. "Гражданите" изостават с 1 пункт от втория Лестър и 14 от поглеждащия към титлата Ливърпул.

Домакините поеха инициативата след първи съдийски сигнал и накараха футболистите на Шефилд Юнайтед да се затворят дълбоко в половината си. "Остриетата" отговаряха с опасни контраатаки.

В 8-ата минута Калъм Робинсън напредна по лявото крило и центрира. Топката стигна донепокрития Лис Мусе, който обаче не насочи топката добре и тя мина съвсем малко встрани от дясната греда.

В 25-ата минута Риад Марез нахлу опасно в наказателното поле и преодоля Джак О'Конъл, но Джон Игън геройски успя да се намеси перфектно на далечната греда.

Четири минути по-късно В 29-ата минута Джон Флек изведе по прекрасен начин Мусе, който прати топката зад гърба на вратаря Клаудио Браво. Останаха съмнения за засада и се стигна до разглеждане на ситуацията с ВАР, след което съдията Крис Кавана отмени попадението.

В 41-ата минута гостите имаха още един шанс в края на полувремето. Оливър Норууд пусна хитро подаване към Мусе, който шутира, но неточно. Така първото полувреме приключи при нулево равенство.

През втората част Гуардиола наложи сериозни тактически промени с цел да пробие железната защита на гостите и това се случи в 52-ата минута. Кевин Де Бройне изведе Серхио Агуеро, който с мощен диагонален изстрел прати топката във вратата - 1:0.

След попадението футболистите на Сити предприеха "убийство" на мача с редица подавания помежду си, с което намалиха до минимум интересните ситуации.

В 71-ата минута Рияд Марез получи извеждащо подаване на голова позиция от Рахийм Стърлинг и стреля. Топката отбаче се отби в тялото на Джон Игън и излезе в аут.

В 75-ата минута Де Бройне отправи опасен изстрел от пряк свободен удав в близост до линията на наказателното поле. За късмет на вратаря Дийн Хендерсън, топката профуча малко над напречната греда.

В 82-ата минута Де Бройне вкара гола на успокоението за "гражданите". Мощна контра завърши с извеждащо подаване към белгиеца, който завъртя топката в долния ляв ъгъл, оформяйки крайния резултат.

В добавеното време на срещата гостите можеха да върнат едно попадение. Били Шарп дръпна спусъка от линията на пеналтерията. Топката обаче се удари в дясната греда на Браво, пое по рядко срещата траектория, разхождайки се по голлинията, но не влезе във вратата.

Манчестър Сити - Шефилд Юнайтед 2:0

Голмайстори: Серхио Агуеро (52'), Кевин Де Бройне (82')

Сити: Браво, Уокър, Зинченко, Гарсия, Фернандиньо, Де Бройне, Б. Силва (Гюндоган 62'), Ернандес, Марез, Стърлинг (Жесус 88'), Агуеро (Фодън 81')
Мениджър: Пеп Гуардиола

Шефилд: Хендерсън, Башам, Стивънс, Балдок, Игън, О`Конъл, Флек, Норууд, Бешич (МакБърни 76'), Робинсън (МакГолдрик 60'), Мусе
Мениджър: Крис Уайлдър