Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите за Купата на Краля, след като победи втородивизионния Сарагоса с 4:0 на стадион "Ла Ромареда".

Рафаел Варан (6') даде аванс на "белия балет" рано-рано в мача, а около средата на полувремето Лукас (32') удвои. През втората част столичани така и не срещнаха затруднения и Винисиус Жуниор (72') също се разписа, а Карим Бензема (80') оформи крайния резултат.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8Yv8bRbt0KE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Гостите поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и започнаха да разменият бързи пасове помежду си в очакване на противниковата защита да се пропука.

Това се случи в 6-ата минута. След след късо изпълнение на ъглов удар, Тони Кроос получи топката и пусна остро подаване по земя дълбоко в наказателното поле. Там Рафаел Варан се оказа непокрит и засече топката, пращайки я във вратата от непосредствена близост.

В 24-ата минута Шинджи Кагава овладя подаване в близост на пеналтерията, прицели се и стреля. Топката бе насочена под напречната греда, но Алфонс Ареола беше подготвен и не позволи промяна в резултата.

В 32-ата минута Тони Кроос прокара топката към Лукас, който пое подаването в наказателното поле и без забавяне шутира към десния ъгъл. Вратарят Алваро Ратон беше безпомощен - 0:2.

В 42-ата минута Федерико Валверде Дипета получи добър пас и от границата на наказателното поле нанесе обещаващ удар, който обаче беше блокиран от Атиенса. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част футболистите на Реал намалиха темпото, разменяйки си къси пасове помежду си. Домакините пък от своя страна се опитаха да наложат преса, но неуспешно.

Все пак в 63-ата минута Точен пас на ръба на пеналтерията беше добре овладян от Шинджи Кагава, който шутира инстинктивно към вратата, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 72-ата минута Винисиус Жуниор направи резултата класически. Младокът направи двойно подаване с Лука Йович и се оказа на стрелкова позиция, пращайки топката в долния десен ъгъл.

В 78-ата миннута домикините пропуснаха отличен шанс да отбележат почетно попадение. Луис Хавиер Суарес Чарис бе изведен очи в очи с Алфонс Ареола и шутира. Вратарят на Реал обаче показа страхотен рефлекс и спаси.

Две минути по-късно влезлият като резерва Карим Бензема оформи крайния резултат. Французинът получи остро подаване успоредно на голлинията от Дани Карвахал. Необезпокояван, нападателят подложи крак и прати топката от непосредствена близост.

Сарагоса - Реал Мадрид 0:4

Голмайстори: Рафаел Варан (6'), Лукас (32'), Винисиус (72'), Карим Бензема (80')

Сарагоса: Ратон, Херман, Грипо, Атиенса, Клементе, Игбекеме, Игуарас, Кагава, Соро (Гути 74'), Линарес (Чарис 59'), Перейра (Бланко 59')
Треньор: Виктор Фернандес Браулио

Реал Мадрид: Ареола, Карвахал, Варан, Рамос (Начо 67'), Марсело, Валверде, Родригес, Кроос, Лукас, Винисиус (Диас 73'), Йович (Бензема 73')
Треньор: Зинедин Зидан