Барселона стигна до трудна победа над Хетафе с 2:1 в двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Футболистите на треньора Кике Сетиен изпитаха сериозни затруднения в играта си, заради силната преса, която гостите се опитваха да наложат, но в крайна сметка стигнаха до успеха след голове на Антоан Гризман (33') и Серхи Роберто (39'). В средата на второто полувреме Анхел (66') се разписа за гостите и оформи крайния резултат.

Така Барса вече има на сметката си 52 точки в класирането на първенството и се изравни с лидера Реал Мадрид, който утре ще се изправи срещу Селта. Хетафе пъ остава на третото място с 42 точки.

Двубоят започна под надслов "По-силни заедно". Това е в подкрепа на засегнатите от корона вируса в Азия. Каталунците излязоха с фланелки с номер 11 в знак на подкрепа към контузения Усман Дембеле.

В 11-ата минута Марк Кукурейя пусна точно до сантиметър извеждащо подаване към Хайме Мата, който напредна към наказателното поле, но в последния момент беше затворен от Жерард Пике.

Десет минути по-късно В 14-ата Серхио Бускетс изведе Лионел Меси по брилянтен начин. Аржентинецът овладя зад гърба на защитата, но опитът му за прехвърлящ удар не се получи.

В 24-ата минута Алан Ниом връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния десен ъгъл. Попадението му обаче бе отменено след консултация на съдията Гийермо Куадра с ВАР.

В 33-ата минута Меси подаде по впечатляващ начин към Антоан Гризман, извеждайки го сам срещу вратаря. Французинът чукна топката в точния момент, прехвърляйки вратаря Давид Сориа за 1:0.

Само шест минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Ансу Фати пропусна топката и тя стигна до Серхи Роберто. Футболистът нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял в долния десен ъгъл - 2:0. При този резултат приключи и първото полувреме.

Гостите започнаха втората част с висока преса, която видимо затрудняваше каталунците.В 58-ата минута Гризман изведе Фати, който беше с гръб към вратата и остави на Меси. Аржентинецът обаче стреля покрай гредата.

В 66-ата минута гостите върнаха едно попадение. Топката беше центрирана отдясно към Анхел Родригес. Той засече подаването по атрактивен начин от воле, пращайки топката до дясната греда за 2:1.

В 72-рата минута Анхел Родригес леко случайно прати топката към вратата, но Тер Стеген извади котешка реакция. Стражът опита да укроти кълбото, след което се хвърли и изби пред краката на Хайме Мата.

Малко след това Жуниор Фирпо центрира към Фати, който не успя да стреля, но се отвори шанс пред Гризман. Французинът беше сам на десет метра фронтално пред вратата, но заложи на силата и шутира високо над гредата.

Барселона - Хетафе 2:1

Голмайстори: Антоан Гризман (33'), Серхи Роберто (39'), Анхел (66')

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Юмтити, Алба (Фирпо 22'), Бускетс, Артур (Ракитич 75'), Де Йонг, Фати (Видал 86'), Гризман, Меси
Треньор: Кике Сетиен

Хетафе: Сориа, Ниом, Джене, Ечейта, Мирамонтес (Кенеди 52'), Арамбари, Максимович, Етебо (Диедиу 67'), Куку, Мата, Молина (Анхел 52')
Треньор: Pepe Бордалас