Левски и Черно море спретнаха истински трилър, завършвайки наравно 2:2 в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Срещата бе изключително динамична и равностйна, а твърдата игра в средата на терена на моменти преобладаваше. Домакините поведоха в началото на мача, благодарение на Матиа Курьор (14'), но малко след това новото попълнение на "сините" Стайн Спиерингс (19') се разписа в дебюта си. В края на първото полувреме варненци останаха с човек по-малко, след като Исмаил Иса бе изгонен.

През втората част темпото логично бе намалено, тъй като "моряците" се затвориха в собствената си половина, заради числения си недостатък. Напрежението по време на срещата се увеличаваше все повече, картоните не спираха да валят и Иван Горанов също напусна преждевременно мача. В продължението настъпиха и инфарктните моменти, в които двата отбора си размениха по един гол в рамките на 60 секунди, които бяха дело на Дени Алар (90+3'), Мартин Минчев (90+4').

Така Левски вече е с 45 точки в класирането на първенството и се доближи на 6 от лидера Лудогорец, който утре гостува на Етър. Черно море пък е на 5-ото място с 33 точки, колкото има и Славия. "Белите" обаче може да изместят "моряците", ако в понеделник вземат поне точка от Дунав.

Двубоят започна за домакините, които бяха близо до откриване на резултата в 10-ата минута. Виктор Попов центрира в наказателното поле, Мартин Минчев пропусна топката към Матиа Курьор, който бе зад гърба му. Футболистът обаче нацели напречната греда.

Четири минути по-късно добрата игра на Черно море бе възнаградена. Исмаил Иса се пребори с Янис Каргас, в спорна ситуация, която можеше да бъде отсъден фаул срещу защитника. Нападателят проби и центрира в наказателното поле, където Курьор засече топката във вратата с глава.

В 17-ата минута новото попълнение на Левски Стайн Спиерингс се оказа на идеална стрелкова позиция около точката на дузпата. Футболистът натисна спусъка, но ударът му беше прекалено лек.

В 19-ата минута "сините" изравниха. Стайн Спиерингс получи прекрасен извеждащ пас от Илия Юруков. Нидерландецът изпревари бранителите на "моряците" и прехвърли излезлия напред вратар Миодраг Митрович.

В 27-ата минута Минчев проби отдясно и пусна подаване дълбоко в наказателното поле. Ейолфсон и Каргас не успяха да изчистят топката и ря стигна до Курьор. Той шутира, но Милан Миятович се намеси по прекрасен начин и спаси.

В 37-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Исмаил Иса бе изгонен. Нападателят на два пъти видя жълтия цвят само в рамките на няколко минути. Първо Иса бе предупреден официално за нарушение срещу Каргас, а малко след това бе пратен преждевременно под душовете, заради реплики към съдията Ивайло Стоянов.

В 41-ата минута Курьор получи отличен пас отдясно. Нападателят надбяга Илия Юруков и се озова сам срещу вратаря Миятович. Футболистът на "моряците" опита удар в близкия ъгъл, но нацели страничната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част темпото логично бе намалено, тъй като "моряците" се затвориха в собствената си половина, заради числения си недостатък. Това затрудни гостите от София и треньорът Петър Хубчев предприе офанзивни промени, вкарвайки Франко Мазурек и Дени Алар на мястото на Здравко Димитров и Илия Юруков.

В 55-ата минута удар от далечна дистанция на Васил Панайотов е блокиран от Каргас. "Моряците" поискаха игра с ръка в тази ситуация, но последва само корнер. След неговото изпълнение Хантакиас от воле и затрудни максимално Миятович, който улови.

Четири минути по-късно Даниел Димов изправи публиката на карака след акробатично изпълнение. Атрактивният му удар със задна ножица обаче мина встрани от вратата на Миятович.

В следващите минути защитата на Черно море бе поставена пред сериозно изпитание след засилващите се атаки на "сините". В 70-ата минута Спиерингс нанесе удар, който бе блокиран. Топката стигна до Иван Горанов, който също шутира. Последва разбъркване, при което като по чудо топката не влезе във вратата.

В 75-ата минута численото равенство бе възстановено, след като Горанов получи втори жълт картон.

Пет минути по-късно Спиерингс отново се опита да се разпише след отличен изстрел от разстояние, но Митрович изби точно под гредата.

В 85-ата минута Мазурек проби през центъра и подаде към Костов. Нападателят върна към аржентинеца, който бе на отлична позиция в наказателното поле и понечи да нанесе удар, но Васил Панайтов се намеси решаващо и блокира удара.

В добавеното време на срещата Дени Алар се разписа след контраатака. Австриецът надбяга двама защитници и с удар от над 35 метра преодоля излезлия неразченето напред Митрович.

Секунди след това драмата бе пълна, след като Мартин Минчев успя да се разпише в последния възможен момент в мача.

Черно море - Левски 2:2

Голмайстори: Матиа Курьор (14'), Стайн Спиерингс (19'), Дени Алар (90+3'), Мартин Минчев (90+4')

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Стефан Станчев, Даниел Димов, Димитрос Хантакиас, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Родриго Енрике, Мартин Минчев, Матиас Курьор (Денислав Ангелов 74'), Исмаил Иса
Треньор: Илиян Илиев

Левски: Милан Миятович, Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Хали Тиам, Илия Юруков, Здравко Димитров, Стайн Спиерингс, Паулиньо (Ивайло Найденов 79'), Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев