Младежкият национален отбор на България (до 21 години) запази шансове за второто място в квалификационна група след категорична победа над Словения с 3:0.

Възпитаниците на Антони Здравков извоюваха победата с два гола на нападателя на ЦСКА Кирил Десподов и един на халфа на Левски Антонио Вутов.

Победата остави България на 4-о място с 8 точки, две по-малко от словенците, които заемат втората позиция в квалификационна група 9 за Евро 2019. Трети е съставът на Казахстан с 9 точки след победа по-рано днес над Люксембург с 3:0.

Българите се нуждаеха от задължителни три точки на Трейс Арена, за да запазят шансове за класиране на Евро 2019 и успяха да ги постигнат, проявявайки мъжество и характер.

В 13-а минута Стефан Велков можеше да открие резултата, но бе блокиран от вратаря преди да нанесе завършващ удар.

Антонио Вутов вкара за 1:0 в 20-а минута с удар през куп от играчи. Три минути преди почивката Кирил Десподов удвои с удар от малък удар.

През втората част българите умело затварях пространствата в своята половина и успяха да запазят аванса си. А при бърза контраатака в 83-а минута Десподов бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка, бележейки с удар между краката за 3:0.

България - Словения 3:0

Голмайстори: 1:0 Антонио Вутов 20, 3:0 Кирил Десподов 42, 83

България U21: Даниел Наумов, Венцислав Керчев, Стефан Велков, Ангел Лясков, Мартин Костадинов, Янис Карабельов, Антонио Георгиев, Кирил Десподов (87-Светослав Ковачев), Александър Георгиев (80-Николай Минков), Божидар Краев, Антонио Вутов (71-Наско Милев)

Словения U21: Сорчан, Бадзим, Кухар, Мате, Глиха, Бижол, Крамарич (46-Репаш), Бречи, Вокич (75-Фаткич), Пишек, Ожболт (46-Млакар)

Стадион: Трейс Арена, Стара Загора
Съдия: Ставрос Манталос (Гърция)
Жълт картон: Йозбей Кухар (Словения)