Юношеският национален отбор до 19 години загуби от Гърция с 0:3 и не успя да се класира за Елитния кръг на квалификациите за европейското първенство.

Възпитаниците на Ангел Стойков се нуждаеха от точка в последния си мач от квалификационна група 13, за да си гарантират второто място и участие в следващата фаза, но ситуацията се разви по възможно най-неблагоприятния начин за българите. Поражението с 0:3 от Гърция бе придружено с разгромна победа на конкурента за второто място Румъния над Гибралтар с 8:0. Така в крайното подреждане Гърция спечели убедително с пълен актив от 9 точки, а румънците заеха втората позиция с равни точкови показатели с България, но по-добра голова разлика.

Двубоят на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен се развиваше добре за България до 65-а минута, когато влезлият като резерва Антонис Гайтанидис откри резултата. Последваха още два гола на Гайтанидис в 69-а и 83-а минута от дузпа, с което Гърция спечели убедително и елиминира българския отбор от понататъшно участие. Българите играха добре през първото полувреме и дори можеше да поведат, но Доминик Янков и Мартин Минчев пропуснаха целта.

Гърция също имаше шансове за гол до почивката, като в 10-а минута Йоанидис уцели греда. В другия мач от групата Румъния поведе на Гибралтар с 5:0 още до почивката, а през втората част дооформи разгрома с още три гола. С хеттрик за румънците се отличи Валентин Михаила.

Съставът на България: 1. Дамянов, 15. Борисов, 5. Димитров, 3. Арсов, 19. Митков (89 – 17. Стоянов), 6. Антов, 14. Милошев (74 – 16. Дичев), 10. Янков, 11. Добрев (74 – 8. Личев), 7. Минчев, 9. Боруков.