Цели 36 различни играчи са използвани в националния отбор в 8-те мача от евроквалификациите! Нито един от тях не взе участие във всички двубои. Най-много минути записа Ивелин Попов - 630, в 7 двубоя. Също в 7 мача игра Страхил Попов, но 603 минути.

Общият брой на повиканите за 8-те мача е 53-ма, но цели 17 от тях не взеха участие в официалните срещи (виж карето).

Голмайстор в квалификациите се оказа бранителят Васил Божиков с 2 попадения. По 1 добавиха Ивелин Попов, Неделев, Иса и Кристиан Димитров.

Само 2 от 6-те ни гола паднаха от игрови ситуации - на Исмаил Иса с глава след центриране на Ивелин Попов и на самия Попов с далечен изстрел. Божиков вкара и 2-те си попадения с глава при статични положения - след центриране от корнер срещу Косово (1:1) и от фаул срещу Чехия (1:0). Кристиан Димитров също бе точен с глава след корнер при 2:3 от Косово, а Неделев се разписа от дузпа при 1:1 с Черна гора.

Трима вратари застанаха под рамката - Пламен Илиев допусна 10 гола от Англия във всички 3 участия, Николай Михайлов инкасира 7 в 4 двубоя, а Георги Георгиев не пусна попадение в 1 мач. Само Михайлов не записа суха мрежа за разлика от Илиев (0:0 с Черна гора) и Георгиев (1:0 над Чехия).