Полша записа четвърта победа в група D на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България. Световните шампиони показаха изключителна игра и взеха чиста победа над Иран с 3:0

Срещата започна равностойно с три изравнявания на резултата. Последва отлична игра на поляците, които реализираха 5 поредни точки, две от които от грешки на иранците, и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за Полша. Световните шампиони успяха да поведат с 6 точки след отлична блокада при 12:6, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11 за символичните гости. След 20:14 за поляците иранските волейболисти направиха на три пъти серии с по две поредни точки и успяха да намалят пасива си до 2 точки при 20:22. Силите на Иран не стигнаха за обрат и Полша взе първата част с 25:21.

В началото на втората част играта отново бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван 4 пъти. След това след две грешки на иранците при начален удар и в атака Полша поведе с 6:4. Световните шампиони обаче допуснаха азиатският тим да изравни при 7:7, но след поредна грешка от начален удар на Иран при първото техническо прекъсване поляците имаха предимство от 1 точка - 8:7. Полша поведе с 4 точки при 14:10, като при второто техническо прекъсване авансът им се запази - 16:12. Веднага след прекъсването поляците поведоха с 5 точки при 17:12, но от следващите 7 точки иранците взеха 5 срещу 2 и намалиха пасива си до 2 точки - 17:19. Световните шампиони обаче показаха класата си и взеха и втората част с 25:20.

Иран започна страхотно третата част, с много добър начален удар и добра атака и успя да поведе с 6:2. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за азиатския тим. След прекъсването резултатът се движеше точка за точка, но световните шампиони се възползваха от някои греши на иранците и изравниха при 14:14. Последва още едно равенство, а при второто техническо предимство предимство от 1 точка имаше Иран - 16:15. Символичните домакини успяха да поведат с 3 точки при 22:19. Последва страхотна игра от световните шампиони, които отбелязаха 6 поредни точки и не само изравниха при 22:22, но спечелиха гейма с 25:22 и съответно мача с 3:0.

Утре са последните две срещи в групата, които ще определят крайното класиране на първите места в групата. Отборите на Куба и Пуерто Рико напускат надпреварата. От 17.00 часа Финландия играе с Иран, а от 20.30 часа е двубоят между България и Полша.

Световните шампиони са начело в групата с 12 точки от 4 мача и геймово съотношение 12:2- Следват тимовете на Иран и България с по 9 точки от четири мача. Иран е с геймово съотношение 9:5, а България - 10:3. На четвърто място в групата е отборът на Финландия с 2 победи и 2 загуби и 5 точки в актива при геймово съотношение 7:9. Тези четири отбора вече си осигуриха участие във втората фаза на надпреварата. Куба завърши на петото място в групата с 1 победа и 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съотношение 6:13. Последен е тимът на Пуерто Рико без победа и 1 точка в актива си при геймово съотношение 3:15.

Среща от група D на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България:

Иран - Полша 0:3 /21:25, 20:25, 22:25/