Сезонът в Серия "А" приключи. В най-интересния мач от последния 38-ми кръг Интер победи Лацио с 3:2 в Рим в директната битка за място в зона Шампионска лига.

Успехът за "нерадзурите" дойде изключително драматично с два гола в последния четвърт час, които им позволиха да се завърнат в турнира на богатите. Мауро Икарди отбеляза своето попадение №100 за миланци в Серия "А" в 159 мача. Аржентинският стрелец обаче подели голмайсторския приз със звезда на Лацио Чиро Иммобили с по 29 точни изстрела.

След 17 години легендата Джанлуиджи Буфон и Ювентус се разделиха. Това стана с победа 2:1 над Верона в Торино, като вратар №1 на 2017 г. беше сменен в средата на второто полувреме, за да обере овациите. Джиджи не сдържа сълзите си, както и многобройните тифози на "бианконерите", а след края на срещата вратарят вдигна седмото поредно Скудето.

Милан си гарантира директно участие в груповата фаза на Лига Европа след погром с 5:1 над Фиорентина, докато Рома очаквано се окичи с бронза след 1:0 като гост над Сасуоло. След Беневенто и Верона, със Серия "А" се раздели и Кротоне след 1:2 от Наполи, докато СПАЛ победи с 3:1 Сампдория и запази мястото си в елита.

Освен Лацио и Минал, Аталанта също ще защитава честта на Италия в Лига Европа.

Резултати и голмайстори:

Ювентус – Верона 2:1
1:0 Ругани (49), 2:0 Пянич (52), 2:1 Черчи (76)

Дженоа – Торино 1:2
0:1 Фалке (30), 0:2 Базели (58), 1:2 Пандев (80)

Удинезе – Болоня 1:0
1:0 Фофана (30)

СПАЛ – Сампдория 3:1
1:0 Антенучи (4-д), 2:0 Граси (50), 3:0 Антенучи (52), 3:1 Ковначки (65)

Наполи – Кротоне 2:1
1:0 Милик (23), 3:2 Кайехон (32), 2:1 Туминело (91)

Киево – Беневенто 1:0
1:0 Инглесе (49)

Каляри – Аталанта 1:0
1:0 Кепители (87)

Милан – Фиорентина 5:1
0:1 Симеоне (20), 1:1 Чалханоглу (23), 2:1 Кутроне (41), 3:1 Калинич (49), 4:1 Кутроне (59), 5:1 Бонавентура (76)

Сасуоло – Рома 0:1
0:1 Пеголо (45-авт)

Лацио – Интер 2:3
1:0 Перишич (9), 1:1 Д'Амброзио (29), 2:1 Андерсон (41), 2:2 Икарди (78-д), 2:3 Весино (81)