Финалистът на световното първенство в Русия Хърватия претърпя най-тежката загуба във футболната си история, след като отстъпи с 0:6 като гост на Испания в първия си мач от турнира Лига на нациите.

За испанците пък това бе втори успех и с него те оглавиха еднолично класирането в група 4 на Лига "А" с 6 точки.

Мачът започна лошо за Хърватия, след като в 20-ата минута защитникът Симе Вършалко трябваше да напусне игра с травма. Четирми минути по-късно Саул откри резултата, засичайки с глава центриране отдясно на Дани Карвахал.

С две попадения на Марко Асенсио резултатът набъбна до 3:0 още до 35-ата минута. При първото от тях нападателят на Реал Мадрид изпрати мощен снаряд от над 25 метра в долния ляв ъгъл на Ловре Калинич, а при второто нов далечен удар се отби от горната греда в гърба на вратаря и топката влезе за трети път в мрежата му.

През второто полувреме Испания не намали оборотите по никакъв начин и продължи да доминира. Това доведе до нови три гола във вратата на Калинич, а при малко повече концентрация от нападателите на домакините можеха да бъдат и доста повече. Все пак Родриго, Серхио Рамос и Иско също се записаха сред реализаторите, а асистенции и за трите попадения даде Асенсио, който бе безспорно най-добрият играч на терена в Елче.

В друг мач от Лигата, но в група 2 Белгия победи с 3:0 като гост Исландия. За "червените дяволи" успехът е първи в групата, докато за Исландия е втори след загубата с 0:6 от Швейцария преди дни. Еден Азар от дузпа и Ромелу Лукаку бяха точни в рамките на 120 секунди през първото полувреме, за да дадат солиден аванс на гостите. През второто полувреме Белгия продължи да напада и отново чрез Лукаку стигна и до трети гол.

Люксембург постигна втора победа в новосформирания турнир на УЕФА Лига на нациите, след като в среща от най-ниската Лига "D" се наложи с 3:0 над Сан Марино като гост.
Победата позволи на Великото херцогство да оглави класирането в група 2 с 6 точки. Защитникът на Ню Йорк Сити Максим Шано даде аванс на Люксембург още в 9-ата минута, а секунди преди края на първото полувреме бившият играч на ЦСКА Орлиен Йоахим покачи на 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от звездата на Дюделанж Данел Синани, който се разписа в 52-рата минута. В другия мач от същата група в Кишинев Молдова и Беларус завършиха безлично 0:0. В класирането в групата първи е тимът на Люксембург с 6 точки, следван от Беларус с 4, Молдова с 1 и Сан Марино без актив.

Отборът на Босна и Херцеговина постигна втора поредна победа в Лига "В" на Лигата на нациите, след като се наложи с 1:0 като домакин над Австрия.  С успеха играчите на Роберт Просинчки запазиха първото място в група 3 с 6 точки, докато Австрия и Северна Ирландия все още нямат актив. Единственото попадение на стадион "Билино Поле" в Зеница реализира Един Джеко, който бе точен в 78-мата минута с удар с левия крак от малък ъгъл.

Както преди няколко дни срещу Северна Ирландия, така и сега босненците оставиха съперникът да диктува играта и чакаха своя шанс. Той дойде 12 минути преди края, когато Джеко завърши една контраатака и донесе радост на над 12 000 зрители по трибуните.

Финландия победи с 1:0 като домакин Естония и постигна втора поредна победа в група 2 на Лига "С" на Лигата на нациите. С нея скандинавците излязоха начело в класирането с 6 точки. Единственият гол в мача падна още в 12-ата минута, когато точен бе нападателят на Норич Теему Пуки. До края на срещата обаче изненадващо нов гол не падна, макар двата тима да създадоха общо 32 положения за гол.

Повече попадения обаче имаше в другия мач от групата, в който Унгария се наложи с 2:1 над Гърция. Пред празните трибуни на "Групама Арена" в Будашеща маджарите стигнаха до успеха с голове на Роланд Салай в 15-ата минута и Ласло Клайнхайзер в 43-тата. Между двата гола за домакините падна и попадението за Гърция, чийто автор бе Костас Манолас в 18-ата минута.

През второто полувреме Гърция активно търсеше изравняването, а най-близо до него бе резервата Костас Митроглу, чийто удар с глава в добавеното време премина на сантиметри покрай дясната греда на вратаря Гулачи. В класирането в групата зад лидера Финландия се подреждат Унгария и Гърция с напълно равни показатели и по 3 точки, докато Естония е на дъното без актив.