Носителят на Златната топка Кристиано Роналдо откри головата си сметка за италианския хегемон Ювентус.

Португалската звезда донесе победата на шампионите с 2:1 над Сасуоло в Торино, след като вкара и двете попадения. Интересното е, че нападателят се нуждаеше от 28 удара, за да стигне до дебютния си гол за "бианконерите". През миналия сезон той отново се разписа за първи път в 4-ия кръг и след 28 изстрела. Тогава обаче още играеше за Реал Мадрид.

Интер допусна нова грандиозна издънка от началото на сезона. "Нерадзурите" тотално надиграха Парма на "Джузепе Меаца", но неочаквано отстъпиха с 0:1 пред "дуковете", които се браниха храбро.

Гонсало Игуаин вкара първия си гол за Милан, но това не помогна особено на "росонерите" – 1:1 като гост на Каляри. През първите 45 минути отборът на Дженаро Гатузо не приличаше на себе си, но все пак се добра до точката.

Наполи отново се очертава като най-сериозния конкурент на Ювентус. Южняците победиха с 1:0 Фиорентина на "Сан Паоло". Успехът донесе Лоренцо Инсиние с гол в 79-ата минута. Това беше попадение №50 за нападателя в калчото и общо 4-то срещу "виола". Единствено срещу Милан (6) и Сампдория (5) той се е разписвал повече.

Рома пък поведе с 2:0 на Киево на "Олимпико", но след почивката допусна изненадващо изравняване и "летящите магаренца" се добраха до точка. Те можеха да стигнат и до п1обедата в 95-ата минута, ако не беше добрата намеса на вратаря Робин Олсен.

Резултати и голмайстори:

Интер – Парма 0:1
0:1 Димарко (79)

Наполи – Фиорентина 1:0
1:0 Инсиние (79)

Фрозиноне – Сампдория 0:5
0:1 Куалиарела (10), 0:2 Капрари (47), 0:3 Дефрел (54), 0:4 Ковнацки (83-д), 0:5 Дефрел (86)

Рома – Киево 2:2
1:0 Ел Шаарауи (10), 2:0 Кристанте (30), 2:1 Бирша (52), 2:2 Степински (83)

Удинезе – Торино 1:1
1:0 Де Паул (28), 1:1 Меите (49)

Ювентус – Сасуоло 2:1
2:0 Роналдо (50, 65), 2:1 Бабакар (90+1)

Дженоа – Болоня 1:0
1:0 Пиатек (69)