Четвъртият кръг в германската Бундеслига отново предложи на зрителите куп зрелища и обрати, като не липсваха и скандалните ситуации.

Кръгът започна с нулевото равенство между Щутгарт и Фортуна Дюселдорф, но още на следващия ден имаше поне по две попадения във всяка една среща.

Героят за Нюрнберг от предишния кръг Върджил Мисиджан не успя да се разпише, но все пак остана на терена 73 минути при домакинския успех с 2:0 над Хановер, което позволи на новаците да се настанят в горната половина на таблицата.

Ръководената от Харм Озмерс съдийска бригада оплеска здраво нещата на Хофенхайм - Борусия Дортмунд завършил 1:1. Първо беше отменено кристално попадение на Бичакчич, с което домакините щяха да удвоят аванса си, а по-късно защитникът на гостите Диало беше изгонен с комичен червен картон.

Все пак рурци измъкнаха точката с човек по-малко, а Кристиан Пулишич вкара нов важен гол през седмицата. Дни по-рано американецът вкара единственото попадение при успеха над Брюж на белгийска земя.

Първенецът Байерн Мюнхен продължава без грешка, събирайки пълен актив от 12 точки. Това се случи след кротката победа на шампионите с 2:0 над Шалке насред Гелзенкирхен, която остави вицешампионите на дъното без спечелена точка.

Хамес Родригес се разписа във втори пореден кръг с глава, а Роберт Левандовски беше точен от бялата точка. Така "миньорите" имат само три равенства в последните си 16 шампионатни срещи с най-успешния германски клуб.

Преди мача на Байерн за кратко на върха се настани приятната изненада Херта. "Старата дама" удари Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 у дома, а най-добрият стрелец в Бундеслигата Онджей Дуда реализира четвъртия си гол през кампанията.

Изключително интересно беше и в Аугсбург, който успя да стопи пасив от два гола, но гостуващият Вердер Бремен все пак изкова трите точки с победен гол на Дави Клаасен. Непобеденият до момента Волфсбург изненадващо падна с 1:3 у дома от смятания за кандидат за изпадане Фрайбург.

Вкаралият два гола на Лудогорец в Лига Европа Кай Хавертц спаси главата на Хайко Херлих в неделя. Младокът реализира единствения гол срещу Майнц, носейки първата победа за Байер Леверкузен в Бундеслигата този сезон. Така "аспирините" излязоха от зоната на здрача и вече дишат по-спокойно след най-слабия старт в историята си.

Аугсбург - Вердер Бремен 2:3
0:1 Крузе - 34'  0:2 Егещайн - 36'  1:2 Коо - 45'  2:2 Макс - 47'  2:3 Клаасен - 75'

Херта - Борусия Мьонхенгладбах 4:2
0:1 Азар - 29', д.  1:1 Ибишевич - 31'  2:1 Ладзаро - 34'  3:1 Ибишевич - 63'  3:2 Плеа - 67'  4:2 Дуда - 73'

Шалке - Байерн Мюнхен 0:2
0:1 Хамес - 8'  0:2 Левандовски - 64', д.

Байер Леверкузен - Майнц 1:0
1:0 Хавертц - 62'

Айнтрахт Франкфурт - РБ Лайпциг 1:1
1:0 Желсон - 26'  1:1 Форсберг - 54', д.