Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд остана на върха в таблицата след седмия кръг, постигайки късна драматична победа с 4:3 над Аугсбург след хеттрик на Пако Алкасер.

Влезлият като резерва испанец изпълни пряк свободен удар в 96-ата минута и прати топката в мрежата, с което записа шестото си попадение за първенство. Така той излезе на върха в листата на най-добрите стрелци. Джейдън Санчо пък е лидер при най-добрите подавачи с 6 асистенции.

Алфред Финбогасон бе открил резултата с четвъртия си гол за сезона, като исландецът се разписа във втори пореден кръг след лечение на контузия на старта на сезона. Първия си гол вкара Марио Гьотце, който "взриви" трибуните за 3:2.

И докато в Дортмунд се радват на намиращия се във великолепна форма Борусия, в лагера на шампиона Байерн Мюнхен настроението е още по-минорно заради срамното поражение с 0:3 от Борусия Мьонхенгладбах насред стадион "Алианц Арена".

"Жребчетата" играха много смело и изковаха едва четвъртата си победа в Мюнхен, която е и най-изразителна от всички. Така в последните четири сезона и половина Гладбах има положителен баланс срещу германския хегемон и е единственият тим, който може да се похвали с подобно нещо.

В четвърти пореден кръг се разписа намиращият се под пара Аласан Плея, който откри резултата в Мюнхен и вече е стрелец №2 в първенството, заедно с Онджей Дуда от Херта.

Тайфун Коркут стана първият треньор, който загуби поста си. Щутгарт освободи специалиста след слабия старт на сезона, който прати швабите на дъното на таблицата само с една победа.

В неделя РазенБалшпорт Лайпциг разби Нюрнберг с 6:0, като за гостите това бе второ поредно тежко гостуване след резила с 0:7 в Дортмунд. Марсел Забитцер и Тимо Вернер вкараха по два гола за "биковете", които се изстреляха на второ място заради головата си разлика. Техният успех пък изпрати хегемона Байерн на срамното шесто място.

Борусия Дортмунд - Аугсбург 4:3
0:1 Финбогасон - 22'  1:1 Алкасер - 62'  1:2 Макс - 71'  2:2 Алкасер - 80'  3:2 Марио Гьотце - 84'  3:3 Грегорич - 87'  4:3 Алкасер - 96'

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах 0:3
0:1 Плея - 10'  0:2 Щиндъл - 16'  0:3 Херман - 88'

Фрайбург - Байер Леверкузен 0:0

Хофенхайм - Айнтрахт Франкфурт 1:2
0:1 Ребич - 40'  0:2 Йович - 46'  1:2 Нелсон - 82'

РБ Лайпциг - Нюрнберг 6:0
1:0 Кампъл - 3'  2:0 Поулсен - 7'  3:0 Забитцер - 21'  4:0 Вернер - 32'  5:0 Забитцер - 55'  6:0 Вернер - 59'