Цели две горещи дербита предложи 15-ия кръга в Бундеслигата, противопоставяйки лидера и шампион Байерн на намиращия се в чудесна форма Борусия Мьонхенгладбах, както финалистите за Купата на Германия от миналия сезон Волфсбург и Борусия Дортмунд.

Гладбах нямаше нито едно поражение под ръководството на новия си треньор Андре Шуберт и продължи тенденцията срещу Байерн, нанасяйки първа загуба на баварския гигант.

"Жребците" нанесоха своя удар след почивката, вкарвайки три попадения в рамките на четвърт час. Почетното попадение за поражението с 1:3 на Байерн вкара завърналият се от продължително лечение на травма в глезена Франк Рибери.

По-късно вчера Борусия Дортмунд изкова драматична победа с 2:1 като гост на Волфсбург с гол в последните секунди на Шинджи Кагава, като две минути преди това "вълците" изравниха чрез Родригес, вкарал от измислена дузпа. Преди това Марко Ройс бе открил резултата с осмия си гол за сезона.

По този начин Борусия продължи чудесното си представяне този сезон и сложи край на силната серия на Волфсбург от 29 поредни мача без поражение на свой терен.

Още в петък Шалке удари Хановер с 3:1 у дома и си пое глътка въздух. Хавиер Ернандес - Чичарито вкара седмия си гол за сезона, но Байер Леверкузен отстъпи с 1:2 като гост на Херта, който продължава да впечатлява.

Ето всички изиграни мачове:

Шалке - Хановер 3:1
1:0 Гайс - 51', дузпа 2:0 Хунтелаар - 73'  2:1 Сейнт-Максимин - 81'  3:1 Ди Санто - 82'

Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен 3:1
1:0 Вендт - 54'  2:0 Щиндъл - 66'  3:0 Джонсън - 68'  3:1 Рибери - 81'

Кьолн - Аугсбург 0:1
0:1 Бобадия - 64'

Хамбургер - Майнц 1:3
0:1 Хайро - 16'  0:2 Хайро - 51' 0:3 Клеменс - 76'  1:3 Джору - 90'

Херта - Байер Леверкузен 2:1
1:0 Дарида - 7'  1:1 Хавиер Ернандес - 29'  2:1 Брукс - 60'