Хегемонът Ювентус продължава с победния си рейд в Серия "А", след като записа 15-та победа от 16 кръга.

В поредна жертва на шампионите се превърна градският съперник Торино, който загуби с 0:1. Успехът за "бианконерите" донесе Кристиано Роналдо от дузпа. По този начин португалската звезда влезе в историята на Юве с гол №5000 за отбора в калчото.

Основният конкурент на торинци за Скудетото – Наполи, още не е абдикирал от борбата и спечели с 1:0 тежката визита на Каляри. Победата донесе Аркадиуш Милик в 91-ата минута. Интер също взе трудни три точки в кръга, след като се измъчи с Удинезе на "Джузепе Меаца". Мауро Икарди вкара дежурния си гол, след като беше точен в 76-ата минута от дузпа.

Рома прекъсна серията си от три поредни мача без победа на Ботуша с 3:2 над Дженоа. Успехът на "Олимпико" не беше никак лесен, след като гостите на два пъти повеждаха в резултата.

За първи път от 2006 г. Милан направи две поредни нулеви равенства в първенството. След Торино, Болоня взе точка от "росонерите", които обаче запазиха мястото си в Топ 4.

Фиорентина – Емполи 3:1
0:1 Крунич (24), 1:1 Миралас (40), 2:1 Симеоне (59), 3:1 Дабо (78)

Каляри – Наполи 0:1
0:1 Милик (91)

Рома – Дженоа 3:2
0:1 Пьонтек (17), 1:1 Фацио (31), 1:2 Хилйемарк (33), 2:2 Клуйверт (45), 3:2 Кристанте (59)

Аталанта – Лацио 1:0
1:0 Сапата (1)

Болоня – Милан 0:0