Аталанта завърши на трето място в крайното класиране в Серия А. Отборът от Бергамо победи с 3:1 у дома състава на Сасуоло в двубой от 38-ия кръг на италианския шампионат.

Гостите изненадващо поведоха в резултата след попадение на Даменико Берарди в 19-ата минута, но Дуван Сапата изравни десет минути преди почивката. Голмайсторът Берарди беше отстранен с червен картон в края на първата част след невъздържано поведение.

Капитанът Алехандро Гомес даде аванс за бергамаските в 53-ата минута и Марио Пешалич с глава оформи крайното 3:1 след центриране на Гомес точно 25 минути преди края на редовното време.

Сасуоло, който е на 11-ата позиция, остана с 9 души след втори жълт и съответно червен картон на Франческо Манянели в 83-ата минута.

Аталанта за първи път в историята си ще играе в Шампионската лига, след като има 69 точки на третото място в Серия А.

В друга среща от италианското първенство Интер Милано победи трудно с 2:1 у дома Емполи и зае четвърта позиция в крайното класиране

Всичко най-интересно се случи след почивката и в 51-ата минута Кейта Балде даде аванс за "нерадзурите" след асистенция на Матео Политано. Четвърт час преди края Хамед Траоре изненадващо изравни, но в 81-ата минута Раджа Наинголан осигури успеха в полза на Интер.

Вратарят на домакините Самир Ханданович на три пъти спаси вратата си от второ попадение.

В самия края на срещата попадение на Марсело Брожович от миланския тим беше отменено след консултация с видео асистент съдията. Кейта Балде извърши нарушение срещу вратаря на гостите Бартоломей Драговски и получи втори жълт и съответно червен картон. Един път и грeдата помогна на домакините да не допуснат изравнително попадение.

Интер има актив от 69 точки на четвъртата позиция в крайното класиране, докато Емполи изпадна от елита, завършвайки на 18-та позиция с 38 точки.

Милан победи с 3:2 като гост СПАЛ, но остана на пето място с актив от 68 точки и ще играе в Лига Европа

Хакан Чалханоглу и Франк Кесие осигуриха солиден аванс за "росонерите" до 23-ата минута, но Франческо Викари върна един гол в 28-ата минута.

Стигна се до изравняване след попадение на Мохамед Фарес в 53-ата минута, но Франк Кесие от дузпа 13 минути след това оформи крайното 2:3.

СПАЛ е на 13-та позиция в крайното класиране.

Дженоа се спаси от изпадане във втора дивизия след равенство 0:0 у дома срещу Фиорентина и актив от 38 точки.

Рома спечели с 2:1 у дома срещу Парма и през следващия сезон също ще играе в Лига Европа, след като остана на шесто място в крайното класиране в Серия А.

Попадения на Лоренцо Пелегрини и Диего Пероти съответно в 35-ата и в 89-ата минута осигуриха успеха за "вълците". Между двата гола точен за гостите беше Жервиньо.

Резултати и голмайстори:

Сампдория - Ювентус 2:0
1:0 Дефрел (84), 2:0 Капрари (90+1)

Торино - Лацио 3:1
1:0 Фалке (51), 2:0 Лукич (53), 2:1 Иммобиле (66), 3:1 Де Силвестри (80)

Фиорентина - Дженоа 0:0

Рома - Парма 2:1
1:0 Пелегрини (35), 1:1 Жервиньо (86), 1:1 Пероти (89)

Аталанта - Сасуоло 3:1
0:1 Берарди (19), 1:1 Сапата (35), 2:1 Гомес (53), 3:1 Пасалич (65)
Червени картони: Берарди 45+5’, Манянели 83’ (Сасуоло)

Каляри - Удинезе 1:2
1:0 Паволети (17), 1:1 Халфредсон (59), 1:2 Де Майо (69)

Интер - Емполи 2:1
1:0 Кейта (51), 1:1 Траоре (76), 2:1 Наинголан (80)
Червени картони: Кейта 97’ (Интер); Перичини 98’ (Емполи)

СПАЛ - Милан 2:3
0:1 Чалханоглу (18), 0:2 Кесие (23), 1:2 Викари (28), 2:2 Фарес (53), 2:3 Кесие (66-д)

Фрозиноне - Киево 0:0

Болоня - Наполи 3:2
1:0 Сантандер (43), 2:0 Джемайли (45), 2:1 Гулам (57), 2:2 Мертенс (77), 3:2 Сантандер (88)