Реал Мадрид победи трудно с 3:2 у дома Малага и скъси дистанцията от Барселона на 7 точки. “Белите” не изиграха най-добрия си мач, но направиха много пропуски. Гостите пък пропуснаха да си тръгнат поне с точка от “Бернабеу”, като освен двата гола им отмениха и още един в края на първото полувреме.

Карим Бензема даде аванс на столичани в 9-та минута, но Диего Ролан изравни малко след това. Каземиро вкара за 2:1 в 21-та, а Гонласо Кастро резлизира за гостите след час игра. Така се стигна до 75-та минута, когато Кристиано Роналдо пропусна дузпа, но след това вкара при добавката.

Така преди утрешното дерби на върна между Валенсия и Барселона тимът на Зинедин Зидан е на трето място с 27 точки, на три зад прилепите и на 7 зад каталунците.

Реал Мадрид пое контрола върху срещата от самото начало и още в 10-та минута поведе в резултата. Марсело центрира отляво, а Кристиано Роналдо удари гредата след изстрел с глава. Карим Бензема обаче притича и на метри от голлинията чукна топката в мрежата - 1:0.

Малага обаче започна да играе по-добре и в 18-та минута Ресио можеше да изравни. Това все пак стана малко след това, когато Диего Ролан получи подаване от лявото крило, спря си топката на гърда и от воле не остави шансове на Кико Касия.

Откритата игра продължи и в 21-та минута Реал поведе за втори път в срещата. Тони Кроос центрира от ъглов удар, а Каземиро с глава успя да реализира за 2:1. До края на полувремето Роналдо и Карвахал пропуснаха да увеличат преднината на тима си.

В добавеното време на първата част гол на Малага бе отменен по незнайна причина. Пол Баис надскочи Варан и насочи топката в мрежата, но реферът Хесус Хил Мансано видя нарушение в атака.

В крайна сметка изравнителното попадение за гостите не закъсня. В 58-та минута Гонсало Кастро получи много пространство на метри от наказателното поле и с хубав удар с левия крак направи 2:0.

Малко след това домакините си отдъхнаха, след като Варан удари през лицето Ролан, който навлизаше опасно в наказателното поле. Реферът обаче не видя добре ситуацията. В 70-та минута Лука Модрич изработи дузпа за Реал след интервенция на Луис Ернандес срещу себе си.

Кристиано Роналдо изпусна от бялата точка, след като Роберто Хименес успя да отрази удара му. Топката обаче се върна в Роналдо, който вече нямаше как да сбърка на метри от голлинията. В края на срещата гол на Роналдо бе отменен заради засада.

Реал Мадрид - Малага 3:2

1:0 Карим Бензема 9’

1:1 Диего Ролан 18’

2:1 Каземиро 21’

2:2 Гонсало Кастро 58’

3:2 Кристиано Роналдо 76’

Реал Мадрид: Касия, Карвахал, Варан, Вайехо, Марсело, Кроос (81 - Ернандес), Каземиро, Иско (62 - Модрич), Лукас, Роналдо, Бензема (89 - Майорал)

Малага: Хименес, Карлос (36 - Баис), Гонсалес, Ернандес, Росалес, Кастро, Адриан, Ресио, Кеко (66 - Хуанпи), Пеняранда (61 - Борха), Ролан

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/n_0M5wL5-AM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>