Реал Мадрид смачка Депортиво Ла Коруня със 7:1 в двубой от 20-ия кръг на испанската Ла Лига, стадион "Сантяго Бернабеу".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан прекъснаха серията от 3 мача без победа в първенството. Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Начо отбелязаха по два гола, а Лука Модрич се разписа веднъж.

След тази среща Реал продължава да е на 4-ото място в класирането с актив от 35 точки, с 5 по-малко от третия Валенсия и с 15 от кръвния враг Барселона който тази вечер гостува на Бетис.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8dx5D_O3UiA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Домакините започнаха да атакуват безмилостно още от първия съдийски сигнал. В 4-ата минута Гарет Бейл отправи добро центриране към Кристиано Роналдо. Португалецът се извиси над всички, и отправи удар с глава. Топката обаче мина над вратата.

В 6-ата минута Борха Майорал Моя получи прецизно подаване и отправи добър удар от обещаваща позиция. Вратарят Рубен обаче имаше видимост и успя да се намеси решаващо.

Все пак гостите бяха тези, които откриха резултата. В 23-ата минута Адриан отбеляза след великолепна асистенция на Лукас Перес, която му позволи да прати топката в опразнената врата.

Това не уплаши футболистите на "белия балет" и те продължиха да атакуват. В 28-ата минута Роналдо опита да се възползва от центриране, след като скочи високо и насочи топката с глава под напречната греда. Рубен демонстрира брилянтен рефлекс и изби кълбото в ъглов удар.

В 31-ата минута Марсело завърши прекрасното си индивидуално действие с удар от наказателното поле. За негово съжаление Рубен направи невероятно спасяване и отклони кълбото в страничната греда. Топката се удари в стълба и попадна в ръцете на стража.

Секунди след това Начо се разписа за Реал. Защитникът получи великолепен пас от Марсело и демонстрира хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки в долния десен ъгъл - 1:1.

В 42-ата минута Гарет Бейл направи резултата 2:1. Уелсецът получи подаване от Марсело в наказателното поле и с техничен удар прати топката във вратата на Рубен. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част футболистите на Реал продължиха да доминират на терена. В 57-ата минута Каземиро се вдигна над съперниковата защита и отклони с глава прецизно центриране към вратата. Опитът му, обаче беше спрян от страхотно спасяване на Рубен.

В 58-ата минута "белия балет" поведе с 3:1. Гарет Бейл се извиси над всички в наказателното поле и засече центриране на Тони Кроос от ъглов удар. Добре насоченият удар на уелсеца завърши под напречната греда.

В 63-ата минута Бейл изпрати чудесно прехвърлящо подаване, което прелетя над защитата и попадна на главата на Борха Майорал Моя, но той не успя да насочи удара и топката премина много встрани от лявата греда.

Две минути по-късно Роналдо демонстрира техниката си, пробивайки до границата на наказателното поле. Португалецът шутира, но топката мина на сантиметри встрани от дясната греда.

В 68-ата минута страхотна контраатака завърши с пас на Роналдо към Лука Модрич. Хърватинът шутира от дъгата на пеналтерията и отбеляза в долния десен ъгъл - 4:1.

В 72-ата минута Роналдо засече опасно центриране в малкото наказателно поле, но прати топката малко встрани от дясната греда.

В 78-ата минута Каземиро прати топката в наказателното поле, а Кристиано зесече топката и я прати в горната вътрешна страна на мрежата - 5:1.

В 84-ата минута португалецът направи резултата 6:1. Добро центриране отдясно стигна до нападателя, който с плонж прати топката във вратата. При изпълнението си обаче Роналдо получи неприятна аркада на лицето.

В 89-ата минута Начо оформи крайния резултат. Центрирана топка от ъглов удар стигна до защитника и той я промуши в долния десен ъгъл, не оставяйки шанс на вратаря.

Реал Мадрид - Депортиво Ла Коруня 7:1

Голмайстори: Адриан (23, 89), Начо (32), Гарет Бейл (42, 59), Лука Модрич (68), Кристиано Роналдо (78, 84)

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Начо, Марсело, Каземиро, Кроос, Модрич (Ковачич 76'), Бейл (Лукас 82'), Роналдо, Моя (Бензема 64')
Треньор: Зинедин Зидан

Депортиво: Рубен, Хуанфран, Естев, Шер, Луисиньо, Гилерме, Москера (Експозито 48'), Борхес (Чолак 54'), Перес, Адриан, Андоне (Хил 79')
Треньор: Кристобал Парало