Реал Мадрид приключи по перфектен начин седмицата - с убедителна домакинска победа с 4:0 над Алавес. Така в отминалите 7 дни “Кралете” спечелиха 9 точки в Ла Лига и продължават да държат под напрежение лидерите. Кристиано Роналдо пък наниза два гола, с което закръгли сметката си в първенството на 300 от 286 мача. Единствено Лионел Меси има повече попадения в Ла Лига от португалеца - 369.

Кристиано откри днешната си сметка в 44-та минута. Гарет Бейл вкара за 2:0 секунди след подновяването на втората част, а след час игра Роналдо довърши гостите, а в края отстъпи дузпа на Карим Бензема, който вкара за 4:0.

След този успех Реал ще задържи 3-то място в класирането с 51 точки. С 4 по-малко от Атлетико Мадрид, който утре гостува на Севиля и на 11 зад лидера Барса, приемащ довечера Жирона в каталунското дерби.

Зинедин Зидан бе заложил на система 4-4-2, в която особено активни по двете крило бяха Гарет Бейл и Лукас Васкес, докато Кристиано Роналдо и Карим Бензема тормозеха постоянно противниковата защита. Именно Бензема направи два много сериозни пропуска в началото на първата част, а шут на Кристиано също не попадна в целта.

Първата част вървеше към равенство, когато в 44-та минута Роналдо провали сметките на Алавес. Васкес центрира от дясното крило, Бензема прескочи технично топката, която попадна в периметъра на Роналдо. Нападателят си намери ситуация за удар и с левия крак направи 1:0.

Интригата бе убита много рано след подновяването на играта. Само 27 секунди след началото на второто полувреме Гарет Бейл направи 2:0. Гостите сбъркаха с изнасянето на топката и Бензема подхвана контраатака. Французинът намери в наказателното поле Бейл, който с удар в близкия ъгъл удвои аванса на Реал.

До края на мача Реал натискаше в търсенето на още голове и в 51-та се разписа и Карим Бензема. Попадението на французина обаче бе отменено заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че решението на страничния рефер е дискусионно. Все пак “Кралете” вкараха трети гол в 61-та минута. Отново Лукас Васкес показа техника и острова по десния фланг и изчака включването на Роналдо. Португалецът получи топката на скорост и от движение я засече за 3:0.

В края на мача Реал получи право да изпълни дузпа. Кристиано Роналдо колегиално отстъпи изпълнението на колегата си Карим Бензема и така и не успя да реализира хеттрик. Бензема обаче вкара хладнокръвно от бялата точка и така всеки един от атомното трио на Реал - ВВС успя да вкара гол.

Реал Мадрид - Алавес 4:0

1:0 Кристиано Роналдо 44’

2:0 Гарет Бейл 46’

3:0 Кристиано Роналдо 61’

4:0 Карим Бензема 89'

Реал Мадрид: Навас, Ернандес, Начо, Варан, Карвахал, Каземиро (80 - Йоренте), Ковачич (73 - Себайос), Васкес, Бейл, Роналдо, Бензема

Алавес: Пачеко, Дуарде, Ели, Лагуардия, Алексис, Алфонсо (62 - Ибай), Гарсия (63 - Медран), Торес, Перес, Собрино, Гуидети (74 - Бургуй)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9-1gWJ_Wp8U" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>