Реал Мадрид започна с убедителна победа живота си след Кристиано Роналдо - 2:0 на “Бернабеу” срещу коравия отбор на Хетафе. Тимът на Хулен Лопетеги имаше смазващо превъзходство и вкара два пъти чрез Дани Карвахал (20) и Гарет Бейл (51).

“Белите” имаха още няколко прекрасни възможности за гол, като такъв на Серхио Рамос бе отменен, а Марко Асенсио разтресе гредата с мощен шут с десния крак.

Реал, който бе наранен след загубата с 2:4 от Атлетико Мадрид за Суперкупата на Европа, пое контрола върху срещата още от първата минута и след четвърт част игра заслужаваше да поведе. Марсело центрира от лявото крило, а Гарет Бейл с летящ плонж успя да отклони топката, но в напречната греда.

Малко след това Реал все пак вкара. Бейл центрира от лявото крило, Давид Сория увисна и успя само да боксира топката, но Дани Карвахал посрещна кълбото с глава и технично прехвърли стража на гостите - 1:0 за Реал Мадрид.

До края на първата част Асенсио стреля над гредата, а гол на Серхио Рамос в 43-та минута бе отменен заради нарушение в атака.

Реал реши всичко в началото на второто полувреме. В 51-та минута Асенсио открадна топката от защитник на Хетафе и от лявото крило центрира към далечната греда. Там Бейл бе оставен сам и отправи точен удар. Давид Сория успя да докосне топката, но не и да й попречи да влезе в мрежата му за втори път.

Малко след това Асенсио разтресе гредата с мощен шут с десния крак от границата на наказателното поле, след като посрещне рикоширала топка.

Чак след това гостите погледнаха по-сериозно към вратата на Реал и създадоха няколко изгодни положения. В 75-та минута Иван Алехо можеше да намели, след като бе намерен от Мата с остър пас на далечната греда. Сантиметри не му достигнаха обаче да засече топката в опразнената врата.

В следващата атака Асенсио бе изведен от Марсело в наказателното поле на противника и миг по-късно претендираше, че е изблъскан от противников защитник. Реферът обаче не реагира, а и беше сигурен в решението си, щом не пожела да използва системата за видеоповторенията.

Реал Мадрид - Хетафе 2:0

1:0 Дани Карвахал 20'

2:0 Гарет Бейл 51’

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Начо, Рамос, Марсело, Кроос, Себайос (71 - Модрич), Иско (58 - Каземиро), Асенсио, Бейл (77 - Васкес), Бензема

Хетефе: Сория, Суарес, Джене, Гонсалес, Кабрера, Максимович, Диедиу (58 - Мата), Шибасаки, Арамбари, Портийо (64 - Алехо), Молина (71 - Анхел)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KxodmQooHig" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>