В Реал Мадрид има нова ключова фигура и когато и тя не е на необходимито ниво, за тима следват само проблеми.

Според вестник „АС“ това е младокът Марко Асенсио, който стартира силно кампанията, но след като се получи спад във формата му, отборът също забуксува.

Снощи в Москва атакуващият играч записа 90 минути, но не успя да направи разликата, въпреки доминацията и серията от отправени удари към вратата на Акинфеев.

Иначе 22-годишният футболист започна много добре сезона, като при 2:0 на старта срещу Хетафе записа асистенция, добави още 2 голови паса при 4:1 над Леганес и сам вкара попадението за 1:0 над Еспаньол.

След това обаче започнаха проблемите при него и когато той не е ефективен Реал печели трудно. Всъщност само срещу Жирона и Рома тимът постигна победи, докато срещу Атлетик Билбао, Севиля, Атлетико Мадрид и ЦСКА резултатите не бяха това, което се очакваше.

Може би е Юлен Лопетеги трябва да помисли да му даде известна почивка и на него или как просто да му върне по-бързо формата, тъй като в момента ситуацията в Реал не изглежда розова.