Защитникът на Реал Мадрид Марсело определено не носи късмет на своя отбор в мачовете, в които играе напоследък.

Бразилецът е в лоша физическа форма и в последните двубои често е извън състава, но срещу Жирона получи възможност да играе, само че развръзката беше разочароваща – загуба с 1:2.

Освен това Марсело не успя да реагира добре при втория гол на гостите, след като не се ориентира достатъчно бързо и Кристиан Порту направи добавка, след като Тибо Куртоа бе избил първоначалния изстрел.

Оказва се, че в последните 9 мача от първенството, в които опитният играч е бил титуляр, Белите имат само 1 победа, 2 равенства и цели 6 загуби, като са получили 20 гола.

Марсело започна да чува все по-сериозни освирквания към себе си от взискателните фенове и очакванията са Сантяго Солари отново да се обърне към младока Регилон на неговата позиция, който се справя много добре и то в последните важни мачове. Когато той е титуляр, което е било в 8 мача от Ла Лига, Реал получава гол на всеки 134 минути, докато при Марсело показателят е 49 минути, което е красноречиво.