Реал Мадрид пропусна прекрасна възможност да се доближи на само две точки от втория Атлетико Мадрид, след като завърши 1:1 в гостуването си на Леганес. Домакините успяха да поведат с гол на Джонатан Силва в края на първата част, но след почивката Карим Бензема изравни с 18-тия си гол през сезона.

След пропуснатата победа Реал остава на трета позиция в класирането с актив от 61 точки, на 4 зад Атлетико Мадрид. Далеч напред е Барселона със 74. Леганес е на 11-та позиция с 41.

Реал започна срещата със самочувствие и упражни натиск в началните минути. Марко Асенсио обаче не успя да се възползва от хубаво подаване на Иско и стреля право в ръцете на Иван Куеяр. Малко след това нападателят на Леганес също пропусна страхотен шанс, след като засече с глава центриране отляво, но стреля покрай вратата.

Последва равностойна игра, а нова ситуация за гол дойде чак след половин час игра. Удар на Бензема обаче бе блокиран от защитник на домакините. Асенсио и Иско също опитаха късмета си, а в последната минута на първата част гол все пак падна, но във вратата на Реал.

Джонатан Силва дебнеше на границата на наказателното поле и успя да се възползва от една не добре изчистена топка. Силва отправи много добре насочен фалцов удар и не остави шансове на Кейлор Навас - 1:0.

Реал натисна през втората част и успя да изравни резултата в 51-та минута. Карим Бензема вкара дежурното си попадение, след като бе изведен сам срещу Куеяр от Лука Модрич. Куеяр отрази първия удар, но при добавката Бензема не сбърка - 1:1 с 18-тия си гол през сезона. Французинът отбеляза последните 5 поредни попадения за Реал в Ла Лига.

Реал продължаваше да диктува темпото, но след час игра Джонатан Силва можеше да вкара втори гол за Леганес. Ударът му с глава обаче не затрудни Навас. Зинедин Зидан потърси промяна в играта на тима си и резултата с включването на Лукас Васкес и Гарет Бейл.

В 83-та минута гл на Юсеф Ен Насири бе отменен заради засада. В ответната атака Бензема отново бе в основата на драматична ситуация пред вратата на домакините. Французинът пусна фин пас с пета към Марсело, чийто топовен удар бе отразен с мъка от Куеяр.

Леганес - Реал Мадрид 1:1

1:0 Джонатан Силва 45’

1:1 Карим Бензема 51’

Леганес: Куеяр, Ниом, Бустинса, Омеруо, Сиовас, Силва, Ерасо (71 - Ел Жар), Перес, Весга (85 - Ресио), Карийо (65 - Ен Несири), Брайтвайт

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Начо, Варан, Карвахал, Каземиро, Валверде, Модрич, Асенсио (81 - Бейл), Иско (77 - Васкес), Бензема

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/nG86Uua5E5c" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>