Реал Мадрид продължи неубедително си представяне в Ла Лига, след като завърши 0:0 при гостуването си на Хетафе в среща от 34-ия кръг. Преди това футболистите на Зинедин Зидан имаха 10 победи в последните 10 мача срещу своя опонент. Реал няма успех в последните си три гостувания, а имат само една чиста мрежа в последните си 20 визити.

Вижте класирането в Ла Лига

Карим Бензема можеше да открие резултата още след само 1 минута игра, но стреля встрани от вратата. Последваха нови пропуски на френския нападател, които лишиха Реал Мадрид от заслужен аванс.

През втората част Хетафе започна много силно и създаде няколко интересни момента пред пред вратата на Навас. Леандро Кабрера не успя да намери целта от непосредствена близост, а Реал отговори с далечни удари на Каземиро и Карвахал.

Кейлор Навас показа завидна класа при два удара на Хорхе Молина и Мата в 73-ата минута. В самият край на мача Самуел Саиз проби през центъра и отправи хубав удар, който отново бе отразен от Навас.

Реал Мадрид остава на трета позиция с 65 точки, а Хетафе е четвърти с 55 пункта. Също толкова има и Севиля, който се наложи с 5:0 в домакинството си на Райо Валекано. С два гола се отличи Мунир Ел Хадади.

Виляреал направи важна крачка към оцеляването си, след като се наложи като гост над Реал Сосидеда с 1:0. Жерард Морено вкара единственото попадение в 85-ата минута след асистенция на Санти Касорла.