Реал Мадрид завърши сезона с позорна загуба 0:2 от Бетис насред "Сантяго Бернабеу".

По този начин "Кралете" регистрираха 12-то поражение през кампанията в Ла Лига и заеха 3-то място в крайното класиране. Ако довечера Барселона победи Ейбар като гост, ще има 21 точки пред големия съперник, което ще е рекордна дистанция между двата гранда.

Вижте класирането в Ла Лига

От своя страна Бетис зае 10-та позиция в подреждането, като отборът може да се гордее и с успех 4:3 на "Камп Ноу" през сезона. Това пък най-вероятно беше последен мач за Кейлор Навас за Реал. Същото важи и за други футболисти, сред които Гарет Бейл, който остана неизползвана резерва.

Иначе головете в Мадрид бяха дело на Лорен в 61-ата минута и бившият играч на Реал Хесе Родригес в 75-ата минута.

За целия сезон пъл "белите" регистрираха 18-а загуба в 57 срещи във всички турнири, с което изравняват свое негативно постижение от сезони 1984/85 и 1995/96 г., когато също посрещат края с толкова поражения, но в по-малък брой мачове.

На "Бернабеу" Карим Бензема удари греда през първото полувреме при 0:0. През втората част обаче гостите, които бяха по-силният отбор на терена, стигнаха до успеха чрез Лорен 61-ата минута и бившият играч на Реал Хесе Родригес 15 минути преди края.

Първото попадение падна след страхотен пас по въздуха на Ло Селсо. Той намери Андреас Гуардадо, който продължи към Лорен Морон, който прониза Навас.

Крайния резултат Хесе оформи след удар от близо и тотално прекърши Реал!

Реал Мадрид - Бетис 0:2

0:1 Морон (61), 0:2 Хесе (75)

Реал: Навас, Карвахал, Варан, Начо, Марсело, Модрид, Йоренте, Валверде (69-Иско), Диас (60-Асенсио), Бензема (76-Васкес), Винисиус

Бетис: Лопес, Манди, Бартра, Федал, Гереро, Каптум (68-Хесе), Карвальо, Гуадрадо, Ло Селсо, Морон (74-Тейо)

Жълти картони: Иско, Карвахал, Валверде, Йоренте (Реал); Каптум (Бетис)