Тибо Куртоа на практика донесе точката на Реал Мадрид в гостуването на Валенсия за крайното 1:1. Белгийският вратар на столичани бе в основата на изравнителния гол в 95-та минута, след като негов удар с глава бе избит от стража на гостите, а при добавката Карим Бензема направи 1:1.

Преди това Карлос Солер бе дал аванс на домакините в 78-та минута и изглеждаше така, че Реал ще влезе в дербито с Барселона след загуба. Късната драма обаче донесе точката на столичани, които пък не успяха да се възползват от равенството на Барса срещу Реал Сосиедад вчера.

Така преди голямото дерби на Испания в сряда Барселона и Реал имат равни точки на върха в класирането - по 35, но каталунците са първи заради по-добрата си голова разлика. Валенсия пропусна да влезе в топ 6 и е на 8-ма позиция с 27 т.

Двубоят започна равностойно, като в началните минути гостите опитаха късмета си с далечни удари. Изстрели на Валверде и Тони Кроос обаче бяха парирани от Хауме. Вратарят на Валенсия спаси и лек удар на Карим Бензема.

Първата по-изгодна ситуация за домакините се откри пред Феран Торес. В 17-та минута крилото навлезе в наказателното поле при една бърза контраатака, обърна се покрай Рафаел Варан, но стреля право в ръцете на Куртоа. След половин час игра Феран бе още по-близо до гола, след като засече с глава центриране на Гая отляво. Топката обаче мина над вратата.

Още в началните минути на второто полувреме домакините пропуснаха най-чистото положение в мача до момента. Много опасният Феран Торес се възползва от подхлъзване на Серхио Рамос и изскочи сам срещу Куртоа. Белгиецът обаче отрази удара в краката му.

Последва надлъгване между двата отбора, които не искаха да рискуват много. В 66-та минута Родриго Морено се размина на сантиметри от това да засече остро центриране пред вратата на Реал, а малко след това наставникът на гостите опита да освежи атаката си с пускането в игра на Гарет Бейл и Винисиус.

Малко след това, в 73-та минута, Карим Бензема изскочи на стрелкова позиция и оставен сам фронтално срещу вратата на границата на наказателното поле реши да подава. Пасът към Винисиус обаче дойде дълъг и опасността премина.

Така се стигна до 78-та минута, когато Карлос Солер “взриви” трибуните на “Местая”. Домакините изградиха светкавична контраатака, Даниел Вас се бе озовал на дясното крило и пусна остър пас към границата на вратарското поле. Там Солер бе оставен абсолютно сам и технично насочи топката под гредата за 1:0.

До края “прилепите” бранеха с всички сили крехката си преднина, а в 4-та минута на добавеното време изравнителен гол на Лука Йович бе отменен заради засада. Серхио Рамос свали топката с глава към сърбина, който хладнокръвно реализира, но бе в нередовна позиция.

Драмата обаче не бе свършила. В 95-та минута след центриране от ъглов удар Тибо Куртоа нанесе страхотен удар с глава, който бе отстранен от Хауме. Последва разбъркване, при което Карим Бензема забоде топката под гредата за 12-тия си гол в Ла Лига този сезон. Французинът се изравни с Лионел Меси при голмайсторите в първенството.

Валенсия - Реал Мадрид 1:1

1:0 Карлос Солер 78

1:1 Карим Бензема 90+5

Валенсия: Хауме, Коста (61 - Вайехо), Гарай, Габриел, Гая, Вас, Парехо, Коклен (83 - Кондогбия), Солер, Феран (90 - Диакаби), Родриго

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Варан, Рамос, Карвахал, Валверде, Кроос, Модрич (82 - Йович), Иско (69 - Бейл), Родриго (69 - Винисиус), Бензема