Реал Мадрид направи втора поредна грешна стъпка в Ла Лига, след като загуби с 0:1 гостуването си на Леванте. Само седмица след равенството у дома срещу Селта (2:2) хората на Зинедин Зидан трябва да обвиняват само себе си заради многото пропуски на “Суидад де Валенсия”.

Хосе Луис Моралес пък вкара феноменален гол в 79-та минута, като забоде от воле топката под гредата, за да оправдае прякора си Ел Комaнданте.

Така Реал Мадрид изпусна първото място в класирането и остава с актив от 53 точки, на две зад лидера Барселона. По-лошата новина за Зидан е, че Еден Азар получи контузия и бе заменен в 67-та минута. Белгиецът може да пропусне следващите два мача, които са от изключителна важност за Реал - домакинство на Манчестър Сити в осминафиналите на Шампионската лига в сряда и домакинството на Барселона в неделя. Леванте пък остава в "златната среда" - на 10-та позиция с 32 точки.

Реал започна много силно срещата и направи всичко възможно да води убедително в резултата още до почивката. Хората на Зинедин Зидан отправиха общо 12 удара към вратата на Леванте през първото полувреме, но така и не успяха да вкарат гол.

Още в 7-та минута Карвахал изведе Бензема, който стреля без подготовка от малък удар, но Айтор Фернандес отрази. Малко след това и Еден Азар опита късмета си, но стражът на домакините отново внимаваше.

Високото темпо на Реал продължаваше да мъчи Леванте и в следващите минути Карим Бензема изскочи сам срещу Фернандес, но не успя да го преодолее, а малко по-късно Лука Модрич стреля над вратата.

Леванте имаше изгодна ситуация за гол в 12-та минута, когато Хосе Луис Моралес поде бърза контраатака, но подаването му към Борха Майорал бе неточно. До края на първото полувреме атаките на Реал не спираха, но пропуски пред вратата на домакините направиха Каземиро, Иско и Модрич.

Реал започна силно и втората част, като само две минути след подновяването на играта след центриране отдясно Иско отклони топката, а зад него Хосе Кампаня игра с ръка. Столичани поискаха дузпа, но главният съдия не реагира. В ответната атака Енис Барди проби към наказателното поле и стреля от двайсетина метра, но покрай вратата зад Тибо Куртоа.

Пропуските на Реал продължиха и в 53-та минута Еден Азар бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но и той не успя да прокара топката зад него. При последвалия ъглов удар Каземиро успя да засече центрирането, а топката отново се отклони в ръката на Кампаня. Дузпа отново не последва.

След час игра Леванте изградиха страхотна контраатака, при която Роджър Марти действа егоистично и стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Куртоа. Вляво от него абсолютно сам бе оставен Енис Барди, който оставаше сам срещу стража на Реал.

Малко по-късно се откри прекрасна възможност и пред Бензема. Французинът бе изведен в наказателното поле, но пропусна да нанесе по-рано удар, а след това шутът му бе блокиран.

Така се стигна до 79-та минута, когато Хосе Луис Моралес вкара феноменален гол. Ел Коменданте получи страхотно подаване на ръба на засадата, напредна и от ъгъла на наказателното поле забоде по безкомпромисен начин топката в близкия ъгъл - 1:0.

До края Реал натисна и в 83-та минута можеше да изравни. Винисиус проби по лявото крило и пусна на празна врата към Бензема. Защитник на домакините обаче с прекрасен шпагат успя да блокира топката.

Леванте - Реал Мадрид 1:0

1:0 Хосе Луис Моралес 79’

Леванте: Фернандес, Мирамон, Постиго, Кабрера, Тоньо, Вукчевич, Кампаня, Барди, Моралес (81 - Мартинес), Роджър (67 - Мелеро), Майорал (88 - Леон)

Реал Мадрид: Куртоа, Марсело, Рамос, Варан, Карвахал, Каземиро, Кроос, Модрич (82 - Валверде), Иско (73 - Лукас), Азар (67 - Винисиус), Бензема