Рома победи с 2:0 като гост Кротоне в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Римските вълци заема трето място в класирането с 59 точки, а Кротоне е на 18-а позиция с 24 пункта.

В 39-ата минута Рома поведе в резултата. Александър Коларов с отлично центриране отляво намери в наказателното поле на домакините Стефан Ел Шаарауи, който отклони в мрежата на Алекс Кордас.

След подновяването на играта Един Джеко пропусна отлична възможност след пас на Раджа Наинголан. В 56-ата минута Марчело Трота остана очи в очи с Алисон, но бразилският страж направи отлично спасяване, а при добавката Адриан Стоян пропусна.

В 75-ата минута Раджа Наинголан с удар от границата на наказателното поле реши всичко в този мач. До края на срещата гостите пропуснаха нов отличен шанс за гол. Юндер пропиля отличен шанс да направи резултата класически.