Ансамбълът на България спечели сребърните медали в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в испанския град Гуадалахара.

Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изпълниха фантастично съчетанието си с два обръча и три чифта бухалки и получиха най-високата оценка от 26.200 точки (17.500 за трудност и 8.700 за изпълнение).

Така българките събраха сбор от 49.100 точки, след като вчера имаха 22.900 за композицията с пет топки, което им отреди втората позиция в многобоя. Българските гимнастички се класират и за двата финала на отделните уреди.

Титлата в многобоя спечели Италия с 50.250 точки (25.500 на пет топки и 24.750 на обръчи и бухалки), а на трето място е Русия с 46.950 точки (24.900 и 22.050). Рускините направиха много грешки днес на обръчи и бухалки и за едва с пета оценка.

В топ 6 са още Испания с 45.450 точки, Финландия с 43.350 и САЩ с 40.950 точки. В турнира участват 14 ансамбъла. Финалите на отделните уреди са в неделя.